Харківський національний університет внутрішніх справ – у когорті найкращих закладів вищої освіти України, що сповідують дотримання принципів академічної доброчесності. Відтепер ХНУВС разом із Unicheck перевірятиме дисертаційні роботи та наукові публікації в журналах на ознаки плагіату за допомогою онлайн-сервісу Unicheck, який вже успішно використовують понад 90 українських та 350 іноземних навчальних закладів.

Відповідний договір, що надає можливість доступу до сервісу Unicheck, 2 жовтня  2018 року підписали ректор ХНУВС Валерій Сокуренко та директор компанії ТОВ «Антиплагіат» (сервіс пошуку на плагіат Unicheck) Андрій Сідляренко.

«Переписувати те, що було раніше, вдаватися до плагіату – це шлях в нікуди! Наше завдання – переконати людей працювати власними силами, щоб це був їхній продукт, і саме в таких випадках наша академічна доброчесність стане нам в нагоді. Ми розраховуємо на плідну співпрацю, на тісну взаємодію. Якщо автори будуть знати, що їхні роботи перевірятимуться, що є контроль – відпаде бажання десь щось запозичити чи зробити нечесно. Це для нас важливо», – зазначив ректор ХНУВС Валерій Сокуренко.

Також керівник Unicheck Україна @Андрій Сідляренко провів презентації сервісу пошуку плагіату. Зокрема було представлено структуру програмного продукту, технологію налаштування профілю, процедуру реєстрації користувачів та правила користування програмним продуктом. За результатами перевірки кольорові маркери демонструють текстові збіги, а система автоматично визначає  процент тексту зі збігами. Пропонований сервіс також автоматично визначає цитування.

Місія Unicheck – підвищити якість освіти в Україні за рахунок впровадження принципів академічної доброчесності в університетську культуру, а також підвищення академічної мотивації студентів та викладачів. На початку квітня 2018 року ТОВ «Антиплагіат» (Unicheck) та Міністерство освіти і науки України уклали Меморандум, згідно з яким українські виші отримали можливість найближчі сім років безкоштовно використовувати надсучасний сервіс перевірки наукових робіт на плагіат.

Сьогодні число користувачів сервісу становить близько 1,5 млн. у всьому світі. Сервіс пошуку плагіату  Unicheck вже успішно використовують понад 90 українських та 350 іноземних навчальних закладів, зокрема у США, Іспанії, Бельгії, Нідерландах, Індії, Латинська Америка, Австралія та інші. Серед них: University of Tennessee (США), Universidad Rey Juan Carlos (Іспанія), Connections Education®Pearson (США), Universidad Complutense de Madrid (Іспанія), Western Governors University (США) та інші.

Сервіс може працювати з текстами на 22 мовах у різних форматах (PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, ODT, ODS, ODP, RTF, PAGES, TXT, HTM, HTML, Google Docs via Google Drive). Він працює як у мережі Інтернет, так і в інтеграції з навчальними системами (Moodle, Canvas, Blackboard, Schoology, Google Classroom та ін.). Завдяки зручному функціоналу сервіс дозволяє порівнювати наукові роботи не тільки з інтернет-джерелами, але й академічною базою закладу освіти, а також з усіма документами в певному обліковому записі.

Для перевірки однієї сторінки тексту Unicheck необхідно до 20 секунд, а працювати в ньому можна паралельно всім користувачам закладу. Окрім того, він не потребує надскладної технічної підтримки або ж новітнього обладнання. Для перевірки тексту на плагіат завдяки Unicheck необхідні комп'ютер, браузер і доступ до мережі Інтернет.

Документи в Unicheck можна завантажувати з комп’ютера, Google Drive, OneDrive або Dropbox, а параметри пошуку текстових збігів налаштовувати індивідуально. Unicheck не тільки надає користувачам зручний інтерфейс та оперативні результати, але й дає можливість формувати власні цінові моделі, які відповідатимуть потребам і бюджету закладу.

Сервіс Unicheck може застосовуватися як для індивідуального використання – студентами, журналістами, письменниками, публіцистами, вчителями, – так і для корпоративного використання в школах, коледжах, закладах вищої освіти, видавництвах, рекламних агентствах та ін.