"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Дистанційне навчання у ХНУВС Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З нагоди цієї дати курсанти – представники усіх факультетів Харківського національного університету внутрішніх справ разом із деканом факультету № 4 В’ячеславом Марковим відвідали меморіальний комплекс «Дробицький Яр». Він знаходиться у Дробицькому яру на сході Харкова та відомий як місце масових розстрілів нацистськими окупаційними військами у 1941–1942 рр. цивільного населення, переважно євреїв. За різними даними  у Дробицькому яру було знищено від 15 до 30 тисяч мирних жителів.

На в’їзді до комплексу знаходиться пам’ятний знак – менора. Сьогодні у складі комплексу парк, пам’ятник-монумент, траурна зала з чашею скорботи, в якій на планшетах білого мармуру увічнені тисячі імен жертв трагедії.

Під час відвідування меморіального комплексу представники університету прослухали лекцію щодо трагічної історії появи масового поховання в цьому місці під час Другої світової війни, вшанували хвилиною мовчання пам’ять мільйонів безвинно вбитих євреїв по всьому світу в часи окупації німецько-фашистськими загарбниками.

Голокост (на івриті «Шоа») – це термін, яким визначено жорстоку політику переслідування і масового винищення євреїв нацистами під час Другої світової війни. Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію №60/7, в якій йдеться про те, що «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди служитиме всім людям застереженням про небезпеки, які приховують в собі ненависть, фанатизм, расизм і упередження...». Саме цей документ оголосив Днем пам'яті жертв Голокосту 27 січня. У цей день в 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли в нацистський табір смерті Освенцим (Аушвіц), що став символом нацистських злочинів.

У 2020 році День пам'яті жертв Голокосту присвячений 75-річчю звільнення в'язнів концтабору Освенцим.

ВЗГ ХНУВС