Розпочався новий навчальний рік. У першокурсників, які щойно поступили до Харківського національного університету внутрішніх справ був час, щоб адаптуватися до нових умов під час табірних зборів, старшокурсникам – не звикати до насичених днів навчання. І першим помічником молоді у ці дні є бібліотека. Саме тут, у «Центрі самопідготовки», проходить їх позааудиторна робота. У читальних залах молодь готується до занять, семінарів, здачі модулів, адже попереду – сесія. У відділах абонементів курсанти і студенти отримують комплекти навчальної літератури та методичні видання на семестр. Першокурсникам працівники бібліотеки приділяють більше уваги: проводять з ними тренінги з інформаційного пошуку. Дехто з молоді працює з інформаційними ресурсами електронної бібліотеки, інші – переглядають періодичні видання, спілкуючись за чашкою кави. Звичним атрибутом занять курсантів і студентів стали ноутбуки і планшети, за допомогою яких вони отримують необхідну інформацію в мережі Wi-Fi.

Завжди велику зацікавленість у молоді викликає  презентація нових надходжень літератури до бібліотеки, серед якої багато  праць вчених університету. Сьогодні курсанти і студенти знайомляться з розгорнутою книжково-ілюстративною експозицією «Харків – місто, в якому ви навчаєтесь». Вона відображає історію міста від минулого до сьогодення. Продовженням виставки для першокурсників стануть відеоподорожі Харковом, які для них організує бібліотека спільно з Харківською державною науковою бібліотекою ім. В.Г.Короленка.