Для курсантів-першокурсників розпочато проведення екскурсій «Харків – місто, в якому я навчаюсь», що організовані за підтримки профспілкової організації університету. Екскурсії забезпечуються комфортабельним автобусом і проводяться з дотриманням карантинних вимог. Розроблений заздалегідь маршрут включає головні історико-культурні та архітектурні пам’ятки та визнані символи Харкова. Протягом екскурсії курсанти дізнаються про найголовніші в історії нашого міста стимули розвитку: заснування Харківського колегіуму та університету, проведення залізничного сполучення, столичний період історії міста. Згадуються і найвідоміші харків’яни та особи, тісно пов’язані з центром Слобожанщини: Г. Донець, І. Сірко, Г. Квітка-Основ’яненко, Г. Сковорода, В. Каразін, І. Мечніков, Г. Хоткевич, Л. Ландау, Л. Гурченко, Л. Малая та ін.

Відбувається знайомство з новими сучасними об’єктами міста: новим фонтаном на пл. Свободи, реконструйованим будинком Нерухомості у стилі Українського архітектурного модерну, декоративним квітково-ламповим панно «Вишиванка» на Університетському пагорбі.