Для здобувачів вищої освіти Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено онлайн-тренінг під егідою Ради Європи на тему «Захист прав і свобод вразливих груп населення Національною поліцією України».

Тренерами виступили розробники програми, а саме: докторка юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри теорії та філософії права Одеського державного університету внутрішніх справ Лілія Матвєєва, кандидатка юридичних наук, доцентка, деканка факультету № 1 Навчально-наукового інституту права та кібербезпеки Одеського державного університету внутрішніх справ Поліна Балтаджи та адвокат, тренер з розвитку навичок роботи з вразливими групами клієнтів системи БПД, випускник програми «Адвокат майбутнього», президент Громадської організації «Правозахисний ромський центр» Володимир Кондур.

Модератором заходу виступила начальниця відділу міжнародного співробітництва ХНУВС Олена Устименко.

Під час тренінгу спікери приділили значну увагу питанням прав, свобод та обов’язків представників найбільш вразливих груп населення (зокрема, ромів), дотримання прав і свобод ромської національної меншини в Україні, міжнародних стандартів щодо національних меншин, включаючи ромів, комунікації поліції з ромським населенням тощо.

Учасники активно брали участь в інтерактивному тренінгу: коментували продемонстроване відео, виконували як самостійну, так і групову роботу, вивчали кейси, ставили запитання експертам. Усі присутні отримали сертифікати від Ради Європи про проходження тренінгу.