Доцентка кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ Ірина Василько пройшла онлайн-курс «Смарт-громада: управління на основі даних» через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. Навчальний курс, підготовлений за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції, був розроблений в рамках проєкту «Е-рішення для громад», що реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Лекторами курсу виступили: голова Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко; народна депутатка України, член комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, кандидатка філософських наук Вікторія Подгорна; член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій; керівник ДУ «Відкриті публічні фінанси» MBA Олександр Комареус; експертка Центру розвитку інновацій, головний науковий співробітник Центру ГІС ДП «ДІПРОМІСТО» ім. Ю. Білоконя, кандидатка географічних наук Анастасія Олещенко; експертка Центру розвитку інновацій, старший науковий співробітник факультету інформаційних технологій Київського національного університету ім. Т. Шевченка, кандидатка географічних наук Наталія Пашинська; експерт Центру розвитку інновацій, CEO FDI Ukraine Микола Козлов; експерт Центру розвитку інновацій, завідувач лабораторії ГІС КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат географічних наук Віктор Путренко; експерт Центру розвитку інновацій Ігор Дорош; експертка Центру розвитку інновацій, доцентка кафедри економічної кібернетики економічного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, кандидатка економічних наук Ганна Харламова; експерт Центру розвитку інновацій, фахівець лабораторії ГІС КПІ ім. І. Сікорського Сергій Гапон; експерт Центру розвитку інновацій, PhD-студент Каунаського технологічного університету (Литва) Сергій Назаренко; директор КУ «Інститут міста Дрогобич», координатор «Дрогобич – SmartCity», експерт Центру розвитку інновацій Володимир Кондзьолка; керівник відділу Інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міської ради, співкоординатор «Дрогобич – SmartCity», експерт Центру розвитку інновацій Станіслав Гайдер; керівник інформаційно-аналітичного сервісу «Суд на долоні», експерт Офісу підтримки реформ Мінрегіону Кирило Захаров.

Розглянуто наступні теми: «Управління громадою в цифрову епоху», «Цифрова система даних громади»,«Аналітичні рішення для моделювання та планування розвитку громади», «Програмно-цільовий метод бюджетування для розвитку громади», «Цифрові технології управління активами громади», «Сучасні підходи до планування розвитку території, забудови громади, залучення інвестицій». Учасників заходу було ознайомлено з реальними кейсами громад, які успішно використовують ІТ-інструменти, дані та аналітичні рішення на їхній основі для ефективного управління громадою.

Доцентка кафедри правового забезпечення господарської діяльності отримала знання про особливості управління 2.0 – на основі аналізу даних – та створення інформаційно-аналітичної системи управління; ознайомилася з особливостями та перевагами побудови єдиної системи даних, ІТ-інструментами, аналітичними рішеннями; навчилася використовувати сучасні цифрові технології в управлінні громадою; отримала практичні цифрові компетенції розв’язання важливих управлінських проблем громади через аналітичні рішення на основі аналізу даних, використання результатів моделювання та прогнозування.

Отримані знання будуть застосовані у рамках навчальних курсів, що викладаються кафедрою правового забезпечення господарської діяльності факультету № 6.