Великий поет живе у своїх творах. Його образ, думки і почуття, прагнення та ідеали постають перед нами насамперед із того, що він написав, що зробив для свого народу. До таких поетів-світочів належить Тарас Шевченко – наш Великий Кобзар.

Він народився на українській землі, під українським небом, проте став поетом усієї планети. Слово Шевченка не знає меж і кордонів. Воно летить туди, де люди прагнуть волі, щастя і свободи.

Про поета ми знаємо багато, проте не все. Пізнати його як людину, як митця, як поета не можна за короткий час. Шевченка треба вивчати все життя. Саме під таким лейтмотивом у рамках Шевченківського тижня відбувся студентський круглий стіл «Невідомий і відомий Тарас Шевченко», який організував та провів старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 Михайло Овчинников.

Під час проведення круглого столу було розглянуто такі питання:

– Генеалогічне дерево Шевченкового роду (студент Микола Павлов);

– Світ дитинства Тараса Шевченка (студентка Вікторія Каракуця);

– Шевченко в пісні, і пісня для Шевченка (студентка Єлізавета Долженко);

– Тарас Шевченко – художник слова і пензля (студентка Інна Китайгородська);

– Роки заслання Тараса Шевченка (студентки Юлія Кальченко та Анастасія Лєбєдєва);

– Стиль одягу Тараса Шевченка як своєрідна оповідь його життя (студент  Нікіта Ходєєв);

– Жінка у житті та творчості Тараса Шевченка (студентка Наталія Їжаченко);

- Політико-правові погляди Тараса Шевченка (студентка Марина Стукалова);

- Вшанування пам'яті Тараса Шевченка в Україні та світі (студентка Валентина Уваренко).

Ліричного настрою науковому заходу додали виступи студенток Марини Жовтоножко та Олени Чуєвої, які зачитали поезії Тараса Шевченка.