У Харківському національному університеті внутрішніх справ, на вшанування пам’яті поета Тараса Григоровича Шевченка, відбувся конкурс «Шевченківські читання» за участі курсантів і студентів вишу. У конкурсі взяли участь команди факультетів №№ 1–4, 6, які змагалися в номінаціях «Кращий декламатор творів великого Кобзаря» та «Оригінальний жанр».  Виступи конкурсантів оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли: провідна солістка Схід Опера, заслужена артистка України Алла Мішакова, соліст Харківської обласної філармонії заслужений артист України Михайло Маркович, в. о. директора загальної бібліотеки ХНУВС Олена Музика, радник-консультант голови Наглядової ради університету Микола Пахнін, помічники ректора Віктор Слиш та Оксана Цукан. Очолив роботу журі проректор університету Сергій Бортник.

Відкрив захід ректор університету Валерій Сокуренко, який підкреслив важливість творчої спадщини Великого Кобзаря, що  вчить патріотизму й любові до рідної землі. Молодь, вихована на його заповітах, – це майбутнє незалежної і сильної України. Валерій Васильович побажав конкурсантам творчої наснаги та перемоги.

Творчий вечір розпочався вокальною композицією на вірші Шевченка «Думи мої, думи мої» у сучасній обробці, яку виконав фахівець відділу соціально-гуманітарної роботи Артем Іванов.

У номінації на краще декламування творів Шевченка виступили курсантка 2 курсу факультету № 1 Яна Свистун – «Перебендя», курсантка 3 курсу факультету № 2 Тетяна Ковальова прочитала уривок із поеми «Княжна», твір «Холодний Яр» представив курсант 2 курсу факультету № 3 Богдан Ващенко, курсанти факультету № 4 Роман Романів та Марина Проскуріна прочитали уривок із поеми-послання «І мертвим, і живим…». Завершилася номінація виступом студентки факультету № 6 Кристини Костенко віршем «Осія. Глава XIV».

У номінації «Оригінальний жанр» творчі виступи підготували: курсант 2 курсу факультету № 1 Владислав Роговий, який прочитав п’ятьма мовами відомий вірш «Заповіт» під музичне супроводження Валерії Пліс. З хореографічними композиціями виступили курсанти факультету № 2 «Здобудемо волю» та курсанти факультету № 3 «Візьми, козак, бандуру».  Курсантка 4 курсу факультету № 4 Анастасія Чорнява підготувала вокальну композицію «Думи мої, думи». Студенти факультету № 6 запропонували присутнім переглянути вокально-хореографічну композицію «Тополя».

Поза конкурсною програмою свої творчі номери підготували тріо дівчат-бандуристок Харківської музичної школи № 13, з авторським твором, присвяченим пам’яті Великого Кобзаря виступив слухач магістратури факультету № 1 Віталій Найда. Проректор університету Сергій Бортник підсумував творчий вечір декламуванням поеми «І мертвим, і живим…», що стала, як наголосив Сергій Миколайович, справжнім заповітом Кобзаря.

Оцінивши творчі виступи конкурсантів, журі визначило переможців. У номінації «Декламування творів Т. Г. Шевченка» І місце посіла курсантка 2 курсу факультету № 1 Яна Свистун, ІІ місце – курсантка 3 курсу факультету № 2 Тетяна Ковальова, ІІІ місце – студентка 1 курсу факультету № 6 Кристина Костенко.

У номінації «Оригінальний жанр» І місце присуджено курсантці 4 курсу факультету № 4 Анастасії Чорнявій, ІІ місце – творчому колективу факультету № 2, ІІІ місце посів творчий колектив факультету № 6.

Дипломи переможцям та лауреатам конкурсу вручив проректор університету Сергій Бортник. Соліст Харківської обласної філармонії заслужений артист України Михайло Маркович подякував ректору університету, колективу за чудову організацію і творчий підхід у проведенні заходу, який «так необхідний нам усім, адже поезія Шевченка – це духовний заповіт, який він залишив своїм нащадкам».