Представники Харківського національного університету внутрішніх справ – завідувач та заступник завідувача НДЛ з проблем протидії злочинності Костянтин Бугайчук та Олексій Сердюк – спільно з представниками Управління ООН по наркотикам і злочинності (UNODC) провели онлайн-тренінг «Політика щодо наркотиків з точки зору охорони здоров'я». Учасниками тренінгової програми стали представники науково-педагогічного складу університету та практичних підрозділів Національної поліції України – працівники Департаменту боротьби з наркозлочинністю та всіх його регіональних управлінь.

Серед проблемних питань, яким було присвячено тренінгову програму, учасники онлайн-заходу розглянули наступні: природа залежної поведінки, профілактика та лікування залежності, міжнародні стандарти надання допомоги залежним особам, дотримання прав людини, подолання стигми та дискримінації в положеннях наркополітіки України, боротьба з незаконним обігом нових наркотичних речовин, коморбідність, інтервенції у популяціях із спеціальними клінічними потребами, розробка політики відносно залежних, розглянуто практичні ситуації, пов’язані з протидією незаконному обороту наркотиків. Було представлено нормативні документи та методичні рекомендації з перенаправлення у лікувальні установи осіб, що вживають наркотичні речовини та потрапили у поле зору поліції, розроблені НДЛ з проблем протидії злочинності спільно з УНЗ ООН.

Спільне проведення цього заходу є продовженням співпраці між ХНУВС та Управлінням ООН по наркотикам і злочинності відносно питань, пов’язаних із боротьбою з незаконним обігом наркотичних речовин, науковим та законодавчим забезпеченням цього процесу.