У Кременчуцькому льотному коледжі Харківського національного університету внутрішніх справ в онлайн-режимі розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Авіація, промисловість, суспільство», яка проводиться вже вдруге. Відкрив конференцію перший проректор університету доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Дмитро Швець. У своєму виступі він відзначив важливість конференції та питань, які розглядатимуться під час наукового заходу для подальшого розвитку освітньої та наукової діяльності вишу та підготовки фахівців льотної галузі. Від імені ректора університету члена-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України Валерія Сокуренка перший проректор подякував колективу за спільну плідну роботу щодо удосконалення та розвитку навчально-матеріальної бази, відзначив важливість отримання коледжем усіх необхідних сертифікатів та дозволів для організації льотної підготовки майбутніх фахівців, успішно пройдену акредитацію освітніх програм, результативну співпрацю з французькими партнерами, які надали макет вертольоту Airbus H225 для опанування курсантами практичних навичок управління сучасним повітряним судном, а сьогодні працівники коледжу проходять навчання у Франції. «Приємно відзначити, що молоді пілоти – випускники коледжу – вже працюють у підрозділах Національної поліції та Національної гвардії МВС України. Будемо й надалі нарощувати здобутки спільними зусиллями», – підкреслив Дмиро Швець.

У заході також взяли участь проректор доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Леонід Могілевський, проректор доктор історичних наук Володимир Шульга, директор Кременчуцького льотного коледжу Руслан Яковлєв, т.в.о. начальника відділу організації наукової роботи ХНУВС, кандидат юридичних наук Сергій Абламський, науковці – представники закладів вищої освіти України, міжнародні партнери та ін.

До онлайн-дискусії долучилися: представник компанії «Єйрбас Хелікоптерс» Мартін Енрікез Хосе Луї (м. Маріньян, Франція), викладач Об’єднання шкіл № 18 Беата Микос-Злоцка (м. Вроцлав, Польща), випускник Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ, учень HBS Elektroanlagenbau GmbH Schleiz, Данило Рибченко (Тюрингія, Німеччина).

Дистанційно з доповідями виступили: ректор Приватного закладу вищої освіти Харківського технологічного університету «ШАГ», доктор технічних наук, професор Віталій Зайцев (м. Харків, Україна); проректор ХНУВС, доктор історичних наук Володимир Шульга (м. Харків, Україна); директор Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС Руслан Яковлєв (м. Кременчук, Україна); доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри біомедичної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки Олег Аврунін (м. Харків, Україна); старший викладач кафедри релігієзнавства НАО «Євразійський Національний університет імені Л.Н. Гумільова» Тимур Аймухамбетов (м. Нур-Султан, Казахстан).

ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Авіація, промисловість, суспільство» була представлена 14 напрямами роботи, де учасники представили 414 тез доповідей.

У роботі конференції взяли участь провідні науковці, фахівці, аспіранти, здобувачі вищої освіти з 80 закладів вищої освіти України, 3 науково-дослідних центрів, 6 організацій, 19 закладів освіти та 2 організацій закордонних країн.

94 тези доповідей представлені закордонними учасниками та практиками з країн: Болгарія, Німеччина, Франція, Білорусь, Казахстан, Угорщина, Польща.

За результатами роботи конференції видано збірник матеріалів конференції у двох томах. Усім учасникам конференції надіслані програма конференції, збірник матеріалів із тезами доповідей, а також сертифікат учасника.