Напередодні Дня української писемності та мови старша викладачка кафедри українознавства факультету № 2 Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Єльнікова виступила із доповіддю на тему «Правове регулювання української мови як державної в українській освітній сфері» під час засідання круглого столу, організованого Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені Валентина Отамановського.

Спікерка проаналізувала конституційний статус української державної мови як консолідованої складової українського суспільства з 1991 року і донині. Наталія Єльнікова зазначила, що провідне місце в системі сполучуваних зв’язків належить українській мові. Вона здійснила розмежування понять «державна мова» і «офіційна мова», проаналізувала мовний стан здобуття освіти відповідного рівня, спираючись на Закон України «Про освіту», державні стандарти всіх рівнів освіти, Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Наголосила, на обов’язковості вивчення державної мови України в освітніх установах усіх рівнів.