Щербакова Ірина Василівна

Начальник відділу зв’язків з громадськістю ХНУВС, кандидат соціологічних наук, член Національної спілки журналістів України
Щербакова Ірина Василівна

Відділ зв’язків з громадськістю організує свою роботу у взаємодії з усіма підрозділами Харківського національного університету внутрішніх справ згідно з перспективними та поточними планами. Працівники відділу здійснюють комплекс заходів, спрямованих на реалізацію інформаційної політики університету, формування позитивного іміджу поліції України шляхом впровадження гласності як одного з основних принципів діяльності. Для забезпечення оперативного інформування населення про життя й діяльність університету (офіційні зустрічі, наукові конференції, лекції, бесіди, екскурсії, концерти художньої самодіяльності, спортивні змагання тощо) відділ організує взаємодію університету з електронними та друкованими засобами масової інформації, забезпечує участь керівництва та працівників закладу вищої освіти у прямоефірних теле- та радіопрограмах, а також у брифінгах, прес-конференціях, круглих столах, роботі прямих ліній телефонного зв'язку з громадянами тощо на актуальні теми сьогодення.

З метою оперативного розповсюдження інформації про діяльність університету використовуються усі інформаційні ресурси поліцейського вишу з публікацією матеріалів на його внутрішньому та зовнішньому сайтах; здійснюється моніторинг розміщених у засобах масової інформації матеріалів щодо діяльності університету. Працівники відділу беруть участь у підготовці та розповсюдженні інформаційно-рекламної друкованої продукції, що популяризує діяльність університету. У 1998 р. університетом було започатковано видання газети «Служимо Закону». Декілька разів її випуск зупинявся. У листопаді 2012 р. вихід друкованого видання було поновлено. Через військову агресію РФ проти України у березні 2022 року випуск газети знову було призупинено.

Багато уваги приділяється виготовленню власної відеопродукції. Працівники відділу готують не лише відеосюжети для поширення їх на регіональних телеканалах та на Інтернет-сайті університету, а й створюють навчальні, іміджеві фільми про університет, рекламні та тематичні відеоролики тощо.

Діє стаціонарна виставка фоторобіт ¬– військово- та національно-патріотичного спрямування, висвітлюються найяскравіші заходи та події університетського життя. Працівники ВЗГ розробляють дизайн і виготовляють поліграфічну іміджеву продукцію – журнали, газети, календарі різного формату, буклети, які розповсюджуються під час проведення профорієнтаційних та інших виховних заходів.

Для майбутніх абітурієнтів створена та постійно оновлюється рубрика «Абітурієнт» на веб-сайті університету. Інформація про ХНУВС також надається у довідниках для абітурієнтів, працює телефонна лінія приймальної комісії університету, яка дає можливість майбутнім абітурієнтам та їх батькам отримувати кваліфіковану і достовірну інформацію про заклад вищої освіти.

Працівники відділу є членами Національної спілки журналістів України, мають вищу освіту й досвід роботи у засобах масової інформації та в практичних підрозділах.

Університетська газета «Служимо Закону» неодноразово нагороджувалася дипломом «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Газети ВНЗ». Працівники відділу зв’язків з громадськістю відзначені Спеціальним дипломом міжнародного конкурсу телепрограм і фільмів з правової та правоохоронної тематики «Золотий Георгій». За професійну й творчу роботу з висвiтлення дiяльностi органiв внутрiшнiх справ України співробітники відділу заохочувалися керівництвом Міністерства внутрішніх справ України, ГУНП України в Харківській області, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської та Харківської обласної ради, Харківського національного університету внутрішніх справ.

З перших днів війни Росії проти України, що розпочалася 24 лютого 2022 року, університет разом з усією медійною спільнотою України тримає інформаційний фронт. Найбільш пріоритетною стала інформація, спрямована на збереження людських життів, психологічної рівноваги в суспільстві, виявлення національно- та військово-патріотичних почуттів, виховання непохитної віри в Перемогу.

За період воєнного стану відділом зв’язків з громадськістю у засобах масової інформації, соціальних мережах було розміщено тисячі інформаційних повідомлень. Керівний, науково-педагогічний склад університету активно бере участь у пресконференціях, виступає в ефірі теле- та радіопрограм Харківщини, Вінниччини, Полтавщини, Сумщини й Хмельниччини, постійно інформуючи населення про діяльність університету в умовах воєнного стану, участь у суспільному житті та внесок у Перемогу.

Активно ведуть роз’яснювальну роботу, виступають із коментарями у ЗМІ ректори університету попередніх років: академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр БАНДУРКА, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Сергій ГУСАРОВ, а також професор кафедри кримінального права і кримінології доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Олексій ЛИТВИНОВ, начальник науково-дослідної лабораторії з проблем психологічного забезпечення правоохоронної діяльності, кандидат соціологічних наук, доцент Олексій СЕРДЮК, професор кафедри кримінального права та кримінології, кандидат наук з державного управління Микола ПАХНІН, помічник ректора Віктор СЛИШ та багато інших.

Продовжується робота з Харківським пресклубом, основними темами якого є питання щодо протидії агресії з боку Росії.

Війна привернула значну увагу світової спільноти до України, і колектив ХНУВС, демонструючи мужність, патріотизм, активну громадянську позицію, став одним із помітних інформаційних джерел за кордоном. Наслідки збройної агресії Російської Федерації, заподіяна українцям шкода, найбільш назрілі шляхи допомоги українцям, які опинилися в складних життєвих обставинах внаслідок воєнних дій, стали темами численних зустрічей, телемостів, радіопрограм, що відбувалися в різних куточках світу за участі працівників університету. Серед них, наприклад, виступ начальника науково-дослідної лабораторії з проблем психологічного забезпечення правоохоронної діяльності Олексія СЕРДЮКА під час телемосту з учнями старших класів школи Альтамонт та їх батьками в ефірі американського радіо Viewpoint Alabama, США.

Одним із основних комунікативних майданчиків у Європейському Союзі стали польські медіа, з якими активно співпрацює очільник Центру Українсько-Польського розвитку ХНУВС Микола ПАХНІН. Коментарі польською мовою про ситуацію в Україні, боротьбу проти російської агресії неодноразово лунали в ефірі інформаційних програм радіостанції «ТОК FM», яка є найбільш популярною розмовною радіостанцією Польщі з охопленням аудиторії до 17 мільйонів слухачів, «RMF», «Polskie Radio 24», на телевізійних каналах «TVP Info», «TVN 24» та в популярному локальному медіа у Великопольському воєводстві «WuTK». За ініціативи Центру Українсько-Польського розвитку відбулися зустрічі з провідними польськими політиками в режимі відеоконференцій, до яких долучалися представники польської громадськості — зазвичай від 150 до 500 осіб.

Інформація — це потужна зброя, яку ми безумовно маємо активно застосовувати в боротьбі з ворогом!

Склад відділу:

 • Ірина Щербакова  – начальник відділу, кандидат соціологічних наук, член Національної спілки журналістів України
  Переглянути профіль у Google Академії
  Переглянути профіль ORCID
 • Галина Курилова – провідний фахівець, член Національної спілки журналістів України
 • Лідія Коржова – провідний фахівець
 • Регіна Арлаускайте – фахівець I категорії
 • Ольга Петля – фахівець I категорії
 • Данило Пискун – фахівець ІІ категорії
 • Ірина Вареницька – фахівець, член Національної спілки журналістів України