Вид наукової роботи Опис
1 стаття

Дослідження середовищ моделювання мікропроцесорних систем на мікроконтролерах з додатковими модулями криптографічного захисту інформації

Аннотація:

Сфера застосування захищених мікропроцесорних систем складається з забезпечення функцій інформаційної безпеки: автентіфікації суб'єктів і об'єктів інформаційної взаємодії, шифрування інформації, контроля цілісності, управління доступом, управління ключами. Сьогодні актуальним завданням є проектування мікропроцесорних систем з додатковими функціями криптографічного захисту інформації з допомогою використання різних програмних середовищ комп'ютерного моделювання. В роботі проаналізовано найбільш ефективні та доступні програми комп'ютерного моделювання мікропроцесорних систем та надано практичні рекомендації щодо їх використання. Показано,що найбільш потужною системою автоматизованого проектування вважається програмний пакет Proteus, який дозволяє змоделювати роботу різних мікропроцесорних пристроїв з підтримкою декількох сімейств мікроконтролерів від різних виробників. До основних переваг відносяться: виконання всіх етапів розробки в єдиному середовищі; можливість написання, налагодження і тестування мікропрограмного забезпечення, генерування діагностичних повідомлень з пошуку помилки програмування. Використання Multisim в навчальному процесі дає можливість: переглядати і змінювати стан вмісту регістрів, пам'яті програм і даних, осередків стека і біта конфігурації; візуалізувати результат виконання окремої команди або програми в цілому; демонструвати практику спільного застосування мов С і Асемблер в одному проекті з метою оптимізації програми; вивчати основи роботи і особливості функціонування периферійних пристроїв. Проте обмежений набір мікроконтролерів в програмі Multisim накладає суттєві обмеження на можливість її використання при розробці реальних проектів. Програма комп'ютерного моделювання TINA має значно простіший русифікований інтерфейс у порівнянні з Proteus VSM з можливістю укладення всієї інформації про створений проект в одному файлі. У порівнянні з Multisim бібліотека TINA містить значно більше моделей мікроконтролерів, а вбудований програматор дозволяє модифікувати програми та спостерігати результати. Можливість використання безкоштовної версії TINA-TІ та наявність онлайн-версії TINACloud з використанням хмарних технологій робить цю програму дуже корисною для освіти. Веб-сервіс пропонує безліч освітніх ресурсів і можливість виконання дослідження з проектування мікропроцесорних систем.

Бібліографічний опис:

Клімушин П.С., Колісник Т.П., Лановий О.Ф., Можаєв М.О. Дослідження середовищ моделювання мікропроцесорних систем на мікроконтролерах з додатковими модулями криптографічного захисту інформації. Біоніка інтелекту. 2020. № 1 (94). С. 36-42.

2 тези доповіді

Криптологія як провідний метод захисту інформації в сучасному суспільстві

Аннотація:

Криптологія розділ науки, що вивчає методи шифрування і дешифрування інформації. Вона включає в себе два розділи: криптографію та криптоаналіз. Криптографія займається розробкою методів шифрування даних, у той час як криптоаналіз займається оцінкою сильних і слабких сторін методів шифрування, а також розробкою методів, які дозволяють зламувати криптосистеми.

Бібліографічний опис:

Клімушин П. С., Білобров А. В. Криптологія як провідний метод захисту інформації в сучасному суспільстві. Протидія кіберзагрозам та торгівлі людьми: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 26 листоп. 2019 р.) / МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. Харків: Права людини, 2019. С. 236–239.

3 тези доповіді

Безпека національної інфраструктури електронних підписів.

Аннотація:

Метою дослідження є забезпечення довірчих відносин за рахунок механізму крос-сертифікації, тобто транскордонного визнання сертифікатів відкритих ключів ЕП, виданих у різних країнах.

Бібліографічний опис:

Клімушин П. С., Колісник Т. П. Безпека національної інфраструктури електронних підписів. Протидія кіберзагрозам та торгівлі людьми: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 26 листоп. 2019 р.) / МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. Харків: Права людини, 2019. С. 233–235

4 тези доповіді

Віртуальне право як новий напрямок юридичних досліджень

Аннотація:

Віртуальне право - новий напрямок юридичних досліджень, предметом якого є правові проблеми, що виникають з приводу віртуальних світів. Останні ж являють собою принципово новий соціально-комунікативний феномен, матеріальну основу якого складають сучасні інформаційні технології.

Бібліографічний опис:

Найда В. О., Клімушин П. С. Віртуальне право як новий напрямок юридичних досліджень. Застосування інформаційних технологій у діяльності НПУ: матеріали наук.-практ. семінару, м. Харків, 21 груд. 2018 р. / МВС України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. Харків. ХНУВС, 2018. С. 92–94.

5 тези доповіді

Впровадження сервісів та механізмів електронного урядування у практику надання адміністративних послуг

Аннотація:

Одним з елементів реформування публічного управління є розроблення систем е-урядування, що припускає перетворення та оптимізацію процесів функціонування держави на основі використання сучасних інформаційне комунікаційних технологій, насамперед мережевих технологій, з можливістю надання публічної інформації та послуг в онлайн режимі як інструменту для досягнення ефективного управління.

Бібліографічний опис:

Клімушин П.С., Спасібов Д. В. Впровадження сервісів та механізмів електронного урядування у практику надання адміністративних послуг. Публічне управління ХХІ століття: світові практики та національні перспективи : зб. тез XVІІІ Міжнар. наук. конгресу, м. Харків, 26 квіт. 2018 р. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2018. С. 471–475.

6 тези доповіді

Механізми забезпечення безпеки в інформаційному просторі

Аннотація:

Взаємодія між компонентами будь-якої системи характеризується передусім поняттям доступу суб'єктів до об'єктів. Суб'єктом може виступати користувач або процес (завдання, трансакція, запущена програма або сервіс), а об'єктом – логічний або фізичний ресурс системи, такої як файл, набір даних, програма, сервіс, база даних, канал передавання даних тощо. Базовою характеристикою доступу є те, що в результаті його створюється потік інформації від об'єкта до суб'єкта, шляхом виконання операцій, таких як читання, запис, модифікація, пошук та ін.

Бібліографічний опис:

Клімушин П.С. Механізми забезпечення безпеки в інформаційному просторі / П.С. Клімушин// Актуальні питання кіберзлочинності та торгівлі людьми: зб. матеріалів наук.-практ. Конференції, м. Харків, 23 листопада 2018 р. / МВС України Харківський національний університет внутрішніх справ, 2018. С. 46-49.

7 тези доповіді

Криптографічний захист інформації з обмеженим доступом.

Аннотація:

Комплексний захист інформації ґрунтується на використанні правових, фізичних, організаційних та програмно-апаратних засобів захисту інформації, до яких належить криптографічний захист інформації. Цей вид захисту інформації реалізується шляхом перетворення інформації з використанням ключів на основі математичних методів. Є дві мети використання криптографічних методів – приховування інформації шляхом її шифрування та підтвердження юридичної значимості документів з використанням електронного підпису.

Бібліографічний опис:

Клімушин П.С. Криптографічний захист інформації з обмеженим доступом / П.С. Клімушин//інформаційних технологій у діяльності НПУ: матеріали наук.-практ. семінару, м. Харків, 21 грудня 2018 р. / МВС України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. Харків. ХНУВС, 2018. С.24–26.

8 тези доповіді

Механізми реалізації соціально-політичних дій у віртуальній спільноті.

Аннотація:

Особою актуальністю в умовах розвитку інформаційного суспільства отримують питання, що пов’язані з інформаційною безпекою, а саме: пропаганда протиправної діяльності, вчинення злочинів, зокрема крадіжок, вимагань, шахрайства, припинення роботи державних інформаційних ресурсів тощо. Мета дослідження – формування механізмів соціально-політичної взаємодії органів влади з віртуальною спільнотою для розвитку громадянського інформаційного суспільства.

Бібліографічний опис:

Клімушин П. С., Найда В. О. Механізми реалізації соціально-політичних дій у віртуальній спільноті. Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. VII Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 листоп. 2018 р.) / МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ; Консультат. місія Європейського Союзу. Харків, 2018. С. 319–321.

9 тези доповіді

Впровадження сервісів та механізмів електронного урядування у практику надання адміністративних послуг.

Аннотація:

Одним з елементів реформування публічного управління є розроблення систем е-урядування, що припускає перетворення та оптимізацію процесів функціонування держави на основі використання сучасних інформаційне комунікаційних технологій, насамперед мережевих технологій, з можливістю надання публічної інформації та послуг в онлайн режимі як інструменту для досягнення ефективного управління.

Бібліографічний опис:

Клімушин П.С. Впровадження сервісів та механізмів електронного урядування у практику надання адміністративних послуг //П.С. Клімушин /Публічне управління ХХІ століття: світові практики та національні перспективи : зб. тез XVІІІ Міжнар. наук. конгресу, 26 квітня 2018 р. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2018. С. 471–475.

10 стаття

Методологічні засади забезпечення якісного надання адміністративних послуг.

Аннотація:

Запропоновано методології якісного надання адміністративних послуг на основі системи управління якістю з використанням процесного підходу за стадіями надання адміністративних послуг. Визначено методологію оцінювання якості надання послуг за основними елементами: формування вимог щодо якості надання адміністративних послуг; визначення критеріїв оцінювання якості надання послуг; вибір інструментів оцінювання якості послуг та діяльності суб’єктів надання послуг

Бібліографічний опис:

Клімушин П.С. Методологічні засади забезпечення якісного надання адміністративних послуг / П.С. Клімушин // Теорія та практика державного управління. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2018. № 1 (60). С. 39–47.

11 стаття

Впровадження найкращих практик надання соціальних послуг у Харківському регіоні.

Аннотація:

Досліджено запровадження інноваційних сервісів в практику надання соціальних послуг таких, як: автоматизована система управління обробкою інформації, система управління чергою, ін- формаційні термінали, веб-сайт центру надання соціальних послуг, персональний кабінет ко- ристувача, єдиний контакт-центр, система відеоспостереження.

Annotation:

The paper explores introduction of innovative services into the practice of providing social services such as: automated information management system, queue management system, information terminals, website of the social services center, personal cabinet of the user, single contact center, video surveillance system.

Бібліографічний опис:

Клімушин П.С. Впровадження найкращих практик надання соціальних послуг у Харківському регіоні / П.С. Клімушин // Актуальні проблеми державного управління : зб. наук. пр. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2018. № 1 (53). С. 84–91.

12 стаття

Інноваційні сервіси відкритих даних для забезпечення ефективного функціонування е-уряду.

Аннотація:

Проаналізовано принципи проектування пов’язаних даних для забезпечення їх семантичної інтероперабельності. Визначено проблеми щодо відкриття державних даних в Україні та наве- дено перспективні напрямки розвитку сервісів відкритих даних для забезпечення ефективного функціонування е-уряду.

Бібліографічний опис:

Актуальні проблеми державного управління : зб. наук. пр. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2017. № 1 (51). С. 14–21.

13 стаття

Електронні регламенти як основа оптимізації адміністративно-управлінських процесів.

Аннотація:

Досліджено методичні аспекти регламентації адміністративно-управлінських процесів у контексті формування системи електронних адміністративних послуг. Проаналізовано поняття «електронний адміністративний регламент», встановлено його місце в системі електронного урядування та модернізації публічного управління. Запропоновано методологія впровадження електронного адміністративного регламенту як ітераційний процес розвитку його основних форм уявлення: гіпертекстової, сценарної, модельної та програмної.

Бібліографічний опис:

Державне будівництво : електр. наук. фах. вид. Харків: Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2017. № 1. URL: http://www.kbuapa.kharkov.ua/e-book/db/2017-1/doc/1/03.pdf

14 стаття

Концепція сервісно орієнтованої держави в контексті модернізації публічного управління..

Аннотація:

Удосконалено ключові принципи модернізації відносин між органами публічної влади та громадянами для забезпечення сервісного публічного управління. Запропоновано онтологічний, інформаційно-правовий та ціннісно-нормативний напрями модернізації публічного управління у сфері сервісної діяльності держави.

Бібліографічний опис:

Теорія та практика державного управління :зб. наук. пр. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2017. № 2 (57). С. 21–28.

15 монографія одноосібна

Механизмы электронного управления в информационном обществе

Аннотація:

У результаті проведених досліджень запропоновано систему взаємо- пов’язаних механізмів розвитку е-урядування та е-демократії, обґрунтова- но методологію розвитку інноваційно орієнтованого суспільства, надано інноваційні технології й механізми розвитку е-комунікацій, обґрунтовано методологію регламентації та надання е-адмінпослуг, надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури сервісно орієнтованої держави.

Бібліографічний опис:

Издательство ХарРИ НАГУ «Магистр», 2017. 124 с.

16 монографія одноосібна

Механізми електронного урядування в інформаційному суспільстві

Аннотація:

У результаті проведених досліджень запропоновано систему взаємо- пов’язаних механізмів розвитку е-урядування та е-демократії, обґрунтова- но методологію розвитку інноваційно орієнтованого суспільства, надано інноваційні технології й механізми розвитку е-комунікацій, обґрунтовано методологію регламентації та надання е-адмінпослуг, надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури сервісно орієнтованої держави.

Бібліографічний опис:

Харків: Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2017. 118с.

17 монографія одноосібна

Mechanisms of e-Govemance in Information Society

Аннотація:

As a result of the conducted research, a system of interrelated mechanisms for development of e-governance and e-democracy is proposed; a methodology for an innovation-oriented society is substantiated; innovative technologies and mechanisms of e-communications are provided; a methodology for regulation and delivey of e-administrative services is given grounds for; practical recommendations are provided to improve a service-oriented state infrastructure.

Бібліографічний опис:

Warszawa Publishing house “WWAR”, 2017. 104 p.

18 посібник

Стратегії управління людськими ресурсами, формування та розвиток навичок електронного урядування. Електронне урядування та електронна демократія

Аннотація:

Видання містить навчальні матеріали для викладання теми «Стратегії управління людськими ресурсами, формування та розвиток навичок електронного урядування», а також самостійної роботи тих, хто навчається. Розкрито поняття: компетенція, компетентність, модель компетенцій, європейська рамка е-компетенцій, європейська рамка кваліфікацій, національної рамки кваліфікацій, європейські ІКТ-профілі. Аналізується стратегія управління трудовими ресурсами як управління компетенціями, взаємодоповнюючі концепції: Європейська рамка е-компетенцій, Європейська рамка кваліфікації, Європейські ІКТ-профілі, та співвідношення їх з національної рамкою кваліфікації. Узагальнено на базі світового досвіду підходи до формування та розвитку навичок електронного урядування у публічних службовців. Описано кваліфікаційні вимоги до інформаційної компетентності публічних службовців. Для студентів і слухачів спеціальності «Публічне управління та адміністрування», слухачів курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, студентів, що опановують питання електронного врядування та електронної демократії.

Бібліографічний опис:

Клімушин П. С. Стратегії управління людськими ресурсами, формування та розвиток навичок електронного урядування. Електронне урядування та електронна демократія /П. С. Клімушин// Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа»: за заг. ред. А. І. Семенченка, В. М. Дрешпака. Київ: ФОП Москаленко О.М, 2017. Частина 12. 64 с.

19 стаття

Electronic communication as a mechanism partnership of government and society of the information society

Аннотація:

Worldwide trends are transformation of the post-industrial society under the conditions of accelerating globalization, a growth of the service sphere and non-material production due to scienti c and technological progress, including a large-scale, deep and dynamic penetration of ICT into all spheres of life of the individual, society, business entities, and the state. A rational study of the impact of a set of these and other opposedly directed factors and features of the country’s state and development calls for making a separate public policy of developing information and knowledge societies, which requires joint efforts of government, business, and civil society. Thus, for most of the advanced countries, information society development is a national priority, regarded as a challenge of the national scale. Information and communication technologies are assigned the role of a tool for social and economic progress, one of the main factors of innovation development of the economy.

Бібліографічний опис:

The World of Politics, Society, Geography :Collection of scientific works. Słupsk : Pomeranian university in Słupsk institute of geography and regional studies, 2016. Issue 2. P. 105–111.

20 стаття

Моніторингові оцінки розвитку електронного уряду за міжнародними та національними методиками.

Аннотація:

Надано моніторингову оцінку розвитку електронного уряду за складовими телекомунікаційної інфраструктури, електронних послуг, людського капіталу та електронної участі громадян, а також за національними методиками. Запропоновано на базі цієї оцінки рекомендації та пропозиції у напрямку розвитку електронного урядування в Україні.

Бібліографічний опис:

Державне будівництво : електр. наук. фах. вид. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2016. № 1. URL: http://www.kbuapa.kharkov.ua/e-book/db/2016-1/doc/1/03.pdf

21 стаття

Методології регламентації та надання електронних адміністративних послуг

Аннотація:

Визначено методологічні засади запровадження електронних адміністративних послуг на основі регламентації процесів їх надання та їх ключові завдання в органах публічної влади. Ключові слова: електронне урядування, електронна адміністративна послуга, електронні адміністративні регламенти, регламентація процесів надання послуг, центр надання адміністративних послуг.

Бібліографічний опис:

Актуальні проблеми державного управління : зб. наук. пр. – Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2016. № 1 (49). С. 148–152.

22 стаття

Механізми електронного урядування в системі надання адміністративних послуг

Аннотація:

Запропоновано механізми надання електронних адміністративних послуг як сукупність адміністративних, інституційних, інтеграційних та сервісних механізмів.

Бібліографічний опис:

Теорія та практика державного управління :зб. наук. пр. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2016. № 1 (52). С. 50–55.

23 монографія одноосібна

Стратегії та механізми електронного урядування в інформаційному суспільстві

Аннотація:

Запропоновано механізми розвитку інформаційного суспільства за домінантними складовими: інформаційно-телекомунікаційна інфраструктура суспільства, віртуальна спільнота та інтелектуальна власність. Визначено стратегії та механізми електронного урядування за складовими електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду в умовах становлення інформаційного суспільства. Запропоновано основні механізми довіри в інфраструктурі відкритих ключів: ізольований, кореневий, мережевий, шлюзовий, списком статусу сертифіката, списком сертифікатів та управління якістю сертифікатів. Визначено механізми розвитку дозвільної системи та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з бізнесом. Запропоновано структуру механізмів формування інформаційної культури публічних службовців, що включає правові, організаційні, технологічні, освітні, соціальні групи. Надано практичні рекомендації з удосконалення системи підготовки кадрів для забезпечення розвитку електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду. Обґрунтовано методологію розвитку інноваційно орієнтованого суспільства. Розглянуто інноваційні технології й механізми розвитку електронних комунікацій; структурні моделі організації систем електронного документообігу за компонентами сховища документів та їхніх карток, компонентами, що здійснюють ділові процеси системи; механізми управління правами електронних документів. Обґрунтовано найкращі світові моделі, практики та тенденції розвитку електронного урядування для застосування в Україні та надано моніторингові рейтингові оцінки електронного урядування в країні. Обґрунтовано методологію регламентації та надання електронних адміністративних послуг, запровадження електронних адміністративних регламентів та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з громадянами. Визначено інструменти та механізми забезпечення трансакційної взаємодії та надано практичні рекомендації з удосконалення регулювання систем електронних платежів та розвитку електронного бізнесу.

Бібліографічний опис:

Харків: Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2016. 524 с.

24 стаття

Віртуальна спільнота як домінантна складова інформаційного суспільства

Аннотація:

Визначено механізми реалізації соціально-політичних дій у віртуальній спільноті, надано критерії оцінки віртуального капіталу та віртуальні нерівності у віртуальному просторі. Запропоновано механізми та заходи ефективного використання віртуальних спільнот у системі публічного управління для підвищення рівня довіри громадян до влади.

Бібліографічний опис:

Теорія та практика державного управління : зб. наук. пр. Харків. : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2014. Вип. 2 (44). С. 16–23.

25 стаття

Автоматизована система управління Збройних сил України як сучасний різновид стратегічного озброєння

Аннотація:

Визначено завдання та особливості дослідження автоматизації управлінських процесів у Збройних силах України. Надано практичні рекомендації щодо створення автоматизованої системи управління військами з урахуванням досвіду розвинутих країн світу.

Бібліографічний опис:

Теорія та практика державного управління : зб. наук. пр. Харків: Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2014. Вип. 1 (44). С. 16–23.