Вид наукової роботи Опис
1 тези доповіді

Assessing an international armed conflict through international humanitarian law

Аннотація:

Міжнародне право розрізняє два види збройних конфліктів: "міжнародний збройний конфлікт" і "неміжнародний збройний конфлікт". Для кожного з них існують свої правила, хоча багато основних положень є спільними для багато базових положень є спільними для обох. Досі не з'ясовано, який режим застосовується до транскордонних військових зіткнень між суверенною державою і недержавним терористом. між суверенною державою і недержавним терористичним збройним угрупованням, що діє з окремої території.

Annotation:

International law recognizes two kinds of armed conflicts: “international armed conflict” and “noninternational armed conflict.” Each has its own rules, although many of the basic provisions are common to both. It is not yet settled which regime applies to cross-border military confrontations between a sovereign State and a non-State terrorist armed group operating from a separate territory.

Бібліографічний опис:

Кальченко Т.М., Горбач Н.Л. Assessing an international armed conflict through international humanitarian law. Перша науково-практична конференція Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого: тези доп. Харків. 2024. С.25-26.тези.

2 тези доповіді

ВПЛИВ МОВНОЇ ТРИВОЖНОСТІ ПІД ЧАС ВИВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Аннотація:

Розглянути основні фактори теорії самовизначення та деякі проблеми, що заважають оволодінню другою іноземною мовою.

Бібліографічний опис:

Міжвузівського заочного методичного семінару: Застосування технологій дистанційного навчання у закладах вищої освіти при викладанні іноземної мови професійного спілкування в умовах воєнного часу: переваги та недоліки, проблемні питання, перспективи розвитку – Харків: Національна академія Національної гвардії України, 2023. – 143 с.

3 посібник

Basic Grammar: Reference and Practice: Part II

Аннотація:

В посібнику зібрана певна кількість граматичного матеріалу, яка складається з теоретичної та практичної частини. Низка різноманітних вправ розташована за головними граматичними темами, які охоплюють систему англійських часів, пасивний стан, модальні дієслова, безособові форми дієслова, порівняльний ступінь прикметників,теперішній досконалий час, минулий довершений час, умовні придаткові речення, тощо. Вправи містять нескладну лексику та матеріал для запам’ятовування основних граматичних форм і вироблення навичок їхнього застосування. Посібник створений для розвитку навичок академічної мови та критичного мислення, що необхідні для успішного навчання в університеті на різних факультетах.

Бібліографічний опис:

Basic Grammar: Reference and Practice: Part II: навчальний посібник з граматики англійської мови для здобувачів вищої освіти / уклад.: Н Л. Горбач, Ю. М. Бортник,Т.М.Кальченко,О.О.Савченко;Міністерство внутрішніх справ України, Харківський університет внутрішніх справ. — Вінниця, 2023. —132 с.

4 стаття

Занурення, як найприродніший спосіб вивчення мови

Аннотація:

Приводяться різні дефініції метода занурення та розглядається історія появу даного методу. В роботі дається оцінка метода Берліца, який все ще залишається найефективнішим способом вивчення мови і продовжує використовуватися сьогодні, тому розглядаються ключові елементи цього методу. Також розглядаються переваги та недоліки двомовності та занурення. Автори статті діляться власним досвідом створення англомовного середовища.

Бібліографічний опис:

PEDAGOGICAL SCIENCES / «Colloquium-journal» #12(171), 2023 PEDAGOGICAL SCIENCES УДК: 37.016:811.111’243]81’27 Кальченко Т. М., Горбач Н. Л. Харківський національний університет внутрішніх справ Савченко О. О. Харківський національний університет Повітряних Сил DOI: 10.24412/2520- 6990-2023-12171-22-24

5 стаття

Причини та види іншомовної тривожності

Аннотація:

Виявлено причини іншомовної тривожності у студентів та розкрито способи її подолання. Встановлено найпоширеніші види діяльності, які викликають іншомовну тривожність серед студентів. Розглянуто подолання почуття тривожності під час вивчення другої мови та взаємозв'язок між тривожністю та іншими мовними навичками: читанням, аудіюванням і письмом.

Бібліографічний опис:

Горбач, Н. В. Причини та види іншомовної тривожності під час вивчення другої мови / Горбач Наталія Віталіївна, Кальченко Тетяна Михайлівна, Бортник Юлія Миколаївна та ін. // Наукові інновації та передові технології. - 2023. - № 14(28). - С. 945-953. -DOI: https://doi.org/10.52058/2786-5274-2023-14(28)-945-953.

6 стаття

Lexical approach to teaching english grammar to the students of military and law enforcement universities

Аннотація:

Лексичний підхід визначає лексику як основу мови та підкреслює принцип, що мова складається з граматизованої лексики. Протягом останніх десятиліть цей підхід викликає велику зацікавленість у тих, хто вивчає іноземну мову, як альтернатива традиційним методам навчання, що засновані на вивченні граматичних правил. Лексичний підхід базується на здатності розуміти та створювати фрази іноземною мовою як лексичні одиниці (фрагменти). Лексичний підхід до навчання граматиці розуміється як навчання граматичним явищам, таким як словоформи, словосполучення та мовні моделі, що є скоріше лексикою, ніж граматичними правилами. Для підвищення ефективності усного мовлення навчання має бути зосереджене на виконанні цілого комплексу практичних граматичних дій, що передбачає розуміння правильної послідовності граматичних операцій Наукові інновації та передові технології» № 1(15) 2023

Бібліографічний опис:

Наукові інновації та передові технології» № 1(15) 2023

7 тези доповіді

Військові неологізми в сучасній українській мові

Аннотація:

Наголошено, що такі події, як анексія Криму Росією, окупація Донбасу на сході України у 2014 році та друге вторгнення Росії у 2022 році, сприяли появі низки військових українських неологізмів. Військові неологізми-це данина не лише креативності української мови, а й почуттю гумору української нації, її здатності зберігати свій дух і відчуття свободи, водночас оцінюючи власну ситуацію, щоб якнайкраще описати поведінку різних людей.

Бібліографічний опис:

Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та стедентів.” ХНУВС 17 травня 2023

8 стаття

Основні граматичні відмінності між американським та британським варіантами англійської мови

Аннотація:

Висвітлено основні причини виникнення відмінностей між двома варіантами англійської мови. Розглянуто граматичні особливості американського варіанта англійської мови, що починався як «спрощена мова», в основі якої лежала розмовна мова британської буржуазії та торговців, а потім зазнав певних змін. Розкрито сутність цих граматичних відмінностей та вироблено можливі способи оптимального пред’явлення інформації про ці відмінності під час вивчення англійської мови.

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л., Кальченко Т.М., Савченко О.О. Основні граматичні відмінності між американським та британським варіантами англійської мови. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Філологія. - 2022. - Вип. 55. - С. 153-158

9 стаття

Використання інформаціоно-комунікаційних технологій у процесі іншомовної підготовки правоохоронців

Аннотація:

У статті розглядаються переваги використання інформаційних технологій у навчальному середовищі, сучасні комп’ютерні технологі. Дається оцінка використанню дистанційного навчання в навчальному процесі. Аналізуються процес впровадженням мультимедійні технології в університетську освіту .Викладачі діляться власним досвідом роботи з такою програмою, як Power Point.Описуються та аналізуються досвід роботи викладачів з програмою Hot Potatoes для підвищення якості самостійної роботи курсантів та студентів в позаурочний час.

Бібліографічний опис:

Кальченко Т. М.,Горбач Н. Л.,Бортник Ю. М., ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІОНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ ПРАВООХОРОНЦІВ PEDAGOGICAL SCIENCES / «Colloquium-journal» #36(159), 2022 PEDAGOGICAL SCIENCES

10 стаття

ІНШОМОВНА КОМУНІКАТИВНА КОМПЕТЕНЦІЯ У КОНТЕКСТІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ПРАВООХОРОНЦІВ ............

Аннотація:

У статті розглядається формування іншомовної комунікативної компетенції здобувачів вищої освіти в якості головної мети навчання іноземної мови. Аналізуються погляди вітчизняних та зарубіжних науковців стосовно визначення іншомовної комунікативної компетенції та її компонентного складу. Висвітлюються форми та методи ефективного проведення занять, націлені на активізацію пізнавальної діяльності, формування іншомовної комунікативної компетенції, подолання мовних, мовленнєвих і соціокультурних труднощів спілкування. Наводяться результати дослідження у контексті мотивації майбутніх правоохоронців до оволодіння навичками та вміннями іншомовної комунікації

Бібліографічний опис:

Іванова Інна Леонідівна, Горбач Наталія Львівна, Кальченко Тетяна Михайлівна Харківський національний університет внутрішніх справ (Харків, Україна) ІНШОМОВНА КОМУНІКАТИВНА КОМПЕТЕНЦІЯ У КОНТЕКСТІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ПРАВООХОРОНЦІВ POLISH SCIENCE JOURNAL (ISSUE 4(37), 2021) - Warsaw: Sp. z o. o. "iScience", 2021. Part 3 – 196 p. Editorial boar

11 стаття

Деякі ефективні шляхи розвитку слухання

Аннотація:

Розглянуто різні способи розвитку навичок аудіювання. Проаналізовано найбільш сучасні та ефективні навчальні стратегії, які допомагають учням слухати і розуміти. Досліджено питання, що таке ефективне слухання і визначено способи його досягнення.

Бібліографічний опис:

Деякі ефективні шляхи розвитку слухання / Кальченко Тетяна Михайлівна, Іванова Інна Леонідівна, Горбач Наталія Львівна // Polish Science Journal. - 2021. - Issue 9(42). - P. 141-145. https://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/17297

12 посібник

Basic Grammar: Reference and Practice: навчальний посібник

Аннотація:

Посібник висвітлює низку базових граматичних явищ сучасної англійської мови і пропонує систему вправ, націлену на закріплення теоретичного матеріалу. Для курсантів та всіх, хто вивчає англійську мову. The manual covers a number of bass grammatical phenomena of modern English and offers a system of exercises aimed at consolidating theoretical material. For courses and anyone who lives in English. Пособие освещает ряд базовых грамматических явлений современного английского языка и предлагает систему упражнений, направленную на закрепление теоретического материала. Для курсантов и всех изучающих английский язык.

Бібліографічний опис:

/ Н.Л. Горбач, І.Л. Іванова, Т.М. Кальченко; МВС України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. – Х. : ХНУВС, 2021. – 134 с. Посібник висвітлює низку базових граматичні явища сучасної англійської мови і

13 тези доповіді

МОДАЛЬНІ ДІЕСЛОВА. КІЛЬКА КРОКІВ ДО ЇХ ЗАСВОЄННЯ

Аннотація:

У статті розглядається один із методів навчання граматики за допомогою мультимедійного граматичного посібника допомогою мультимедійного граматичного посібника, його використання як під час аудиторних занять, так і при самостійному вивченні матеріалу.

Бібліографічний опис:

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (21-22 лютого 2020 року Суми – 2020 Видавничий дім «Ельдорадо

14 стаття

Использование многопользовательских ролевых онлайн игр в обучении английскому языку

Аннотація:

В статье рассматриваются некоторые ролевые игры он-лайн оказывающие положительное влияние на изучение иностранного языка. Кроме того, в статье подтверждается вывод о том, что ролевые игры являются мотивирующими для изучения языка. В данной работе анализируются как преимущества, так и недостатки ролевых игр.

Бібліографічний опис:

Горбач Наталья Львовна, Кальченко Татьяна Михайловна Использование многопользовательских ролевых онлайн игр в обучении английскому языку Актуальные научные исследования в современном мире.-2020.-Вып. 6 (62), ч. 7.-С. 70-73

15 тези доповіді

Кейс-метод як засіб формування професійної іншомовної комунікативної компетенції майбутніх правоохоронців

Аннотація:

Сучасна методика кейсів, що успішно використовується на заняттях з іноземної мови, сприяє досягненню цієї мети. 235 Метод кейсу полягає у використанні реальної життєвої ситуації з наявністю певної проблеми. Курсанти вивчають запропоновану ситуацію і намагаються вирішити проблему, актуалізуючи необхідні для цього знання. У курсантів з'являється можливість спілкування іноземною мовою під час взаємодії один з одним та викладачем, що сприяє формуванню іншомовної комунікативної компетенції.

Бібліографічний опис:

25 РОКІВ СТАНОВЛЕННЯ СУМСЬКОЇ ФІЛІЇ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ: СЛАВЕТНА ІСТОРІЯ ТА ГОРИЗОНТИ МАЙБУТНЬОГО Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (21-22 лютого 2020 року)

16 стаття

Мій університет: спогади викладачів і працівників ХНУВС (до 25-річчя створення університету)

Аннотація:

У мемуарах викладачів і працівників ХНУВС розповідається про становлення Харківського національного університету внутрішніх справ та долі тих, хто працював у ньому в різні роки, про їх здобутки та враження

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л. Мій університет / Мій університет: спогади викладачів і працівників ХНУВС (До 25-річчя створення університету) / редкол.: Д. В. Швець (голова), О. М. Бандурка, С. М. Бортник та ін. ; упоряд.: О. М. Бандурка, В. А. Греченко ; МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. — Харків: Майдан , 2019. — 292 с., С. 147-150.- ISBN 978-966-372-750-9.

17 тези доповіді

Historical need to create polyceistics

Аннотація:

Розглядається історична потреба створення поліцеїстики

Бібліографічний опис:

Сучасна європейська поліцеїстика та можливості її використання в діяльності Національної поліції України : зб. тез доп. учасників міжнар. наук.-практ. конф. (Харків, 11 квіт. 2019 р.). — Харків : ХНУВС, 2019. – С. 267.

18 тези доповіді

Роль дебатів під час вивчення англійської мови у вищій школі

Аннотація:

стаття розглядає етапи проведення дебатів, їх рекомендується почати з контрольованої практики

Бібліографічний опис:

Харківський національний університет внутрішніх справ: 25 років досвіду та погляд у майбутнє (1994–2019 рр.): зб. тез доп. на міжнар. наук.-практ. конф. до 25-річчя створення ун-ту (м. Харків, 22 листоп. 2019 р.).–Харків, 2019.–С. 117-118.

19 тези доповіді

Designing Multimedia Course

Аннотація:

У статті розглядаються цілі і завдання створення мультимедійного курсу і етапи роботи над ним. Визначена сфера практичного застосування злектронного курсу. Ключові слова: мультимедійний курс, сфера практичного застосування, мети і завдання курсу

Annotation:

In the article the aims and tasks and also the stages of working out multimedia course are researched. The sphere of practical application of electronic course is specified.

Бібліографічний опис:

Horbach N. Designing multimedia course / N. Horbach, T.Kalchenko //Новітні технології - для повітряного простору. XIV наукова конференція 10-квітня. Материалы конференции. 2018.

20 стаття

ОБУЧЕНИЕ КОММУНИКАТИВНОЙ ГРАММАТИКЕ В ВЫСШЕЙ ШКОЛЕ.

Аннотація:

Стаття має справу з таким концептом як комунікативна граматична компетентність. Мета і засіб комунікативної компетентності визначені. Вимоги сформуванні для викладання комунікативної граматики. Ключові слова: комунікативна граматика, визначають, компетентність, теорія

Annotation:

The article deals with such concept as communicative grammatical competence. The purpose and means of communicative competence are defined. Requirements are formulated for teaching communicative grammar.

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л. ОБУЧЕНИЕ КОММУНИКАТИВНОЙ ГРАММАТИКЕ В ВЫСШЕЙ ШКОЛЕ / Н.Л.Горбач, Т.М. Кальченко //АКТУЛЬНЫЕ НАУЧНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ В СОВРЕМЕННОМ МИРЕ журнал.Выпуск9(41) часть3. Переяслав-Хмельницкий 2018 стр.97-100

21 стаття

СТРАТЕГИЯ ПРЕОДОЛЕНИЯ ЯЗЫКОВЫХ БАРЬЕРОВ ПРИ ОБУЧЕНИИ АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ.

Аннотація:

. Стаття має справу з причинами випадку і шляхом подолання мовного бар'єру. Дане Визначення мовного бар'єру дане. Рекомендації надані тим, хто подолає мовний бар'єр.

Annotation:

The article deals with the causes of the occurrence and the way of overcoming the language barrier. A definition of a language barrier is given. The recommendations are given to those who are trained to overcome the language barrier.

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л. СТРАТЕГИЯ ПРЕОДОЛЕНИЯ ЯЗЫКОВЫХ БАРЬЕРОВ ПРИ ОБУЧЕНИИ АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ/Н.Л. Горбач, Т.М. Кальченко// АКТУЛЬНЫЕ НАУЧНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ В СОВРЕМЕННОМ МИРЕ журнал. Выпуск 9(41) часть 3. Переяслав-Хмельницкий 2018 стр.97-100

22 тези доповіді

Desighning Multimedia Course

Аннотація:

Разработка грамматического мультимедийного курса является неотъемлемой частью проведения занятия по английскому языку на современном уровне.

Бібліографічний опис:

Горбач Н. Л. Desighning Multimedia Course // Горбач Н. Л., Кальченко Т. М. // Desighning Multimedia Course. XIV Наукова конференція Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба."Новітні технології - для захисту повітряного простору". Харків. 11-12 квітня 2018. C. 602.

23 стаття

Эффективные методы обучения английскому языку будущих полицейских

Аннотація:

У цій статті розглядаються сучасні методи навчання англійської мови. Особлива увага приділяється використанню системи рольових ігор. Наводяться описи конкретних рольових ігор для розвитку навичок говоріння та аудіювання.

Бібліографічний опис:

Актуальные научные исследования в современном мире: сборник научных трудов ХXІ Междунар. науч. конф.(г. Переяслав-Хмельницкий, 26-27 янв. 201 7 г.).–Переяслав-Хмельницкий, 2017.–Вып. 1 (21), ч. 6.–С. 33-35

24 тези доповіді

Професійна культура спілкування курсантів-правоохоронців у процесі вивчення іноземної мови

Аннотація:

У статті розглядається необхідність навчання спілкування, основна увага переділяється необхідності якісного навчання співробітників ОВС спілкуванню, а також розглядаються деякі психологічні аспекти спілкування англійською мовою.

Annotation:

The importance to teach communication is shown in this article.Much attention is paid to teachnig communication of law enforcement officers.Some psychological aspects are also presented in the article.

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л. Професійна культура спілкування курсантів-правоохоронців у процесі вивчення іноземної мови / Горбач Н.Л., Кальченко Т.М. // Збірник наукових статей і тез доповідей на науково-практичній конференції до 100-річчя підготовки охоронців правопорядку в Харкові м.Харків 25 листопада 2017 р.С. 93-95

25 тези доповіді

Some particuliarities of teaching English for future police officers

Аннотація:

The article deals with the modern approach in teaching Englich. Much attention is given to vocabulary and мinimization of grammar constructions.

Бібліографічний опис:

N.Horbach; Some particuliarities of teaching English for future police officers / N.Horbach,T.Kalchenko //Новітні технології- для захисту повітрянного просотору. .XIII наукова конференція 12-13 квітня 2017 року. Харків. 2017 - с. 581-582

26 стаття

ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ МАЙБУТНІХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ

Аннотація:

У даній статті розглядаються сучасні методи навчання англійської мови. Особлива увага приділяється використанню системи рольових ігор Наводяться описи конкретних рольових ігор для розвитку навичок говоріння та аудіювання.

Annotation:

The article deals with modern methods ofteaching English. Special attention is paid to the use of role- playing games. The descriptions of definite role- playing games for developing communication and listening skills are given.

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л. ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ МАЙБУТНІХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ / Горбач, Т.М. Кальченко // Актуальные научные исследования в современном мире: ХХ Междунар. научн. конф., Переяслав-Хмельницкий. // Сб. научных трудов - Переяслав-Хмельницкий, 2017 выпуск 1 (21) часть 6.- с.33-35

27 стаття

Викладання іноземної мови учням з труднощами в навчанні

Аннотація:

У статті розглядаються сучасні технології навчання всім видам мовної діяльності. Вивчаються технічні способи розвитку аудіювання. наводяться сучасні технології для поліпшення читання. Підкреслюється роль комп'ютерних програм для поліпшення говоріння і письма.

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л. Викладання іноземної мови учням з труднощами в навчанні.//Горбач Н.Л., Кальченко Т.М. Викладання іноземної мови учням з труднощами в навчаннАктуальні питання сучасних педагогичних та психологічних наук Міжнародна науково-практична конференція 19-20 лютого 2016р. Одеса –С.30-32

28 стаття

ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ НАВЧАННІ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Аннотація:

У статті розглядаються сучасні технології навчання всім видам мовленнєвої діяльності. Вивчаються технічні способи розвитку аудіювання. Наводяться сучасні технології для поліпшення читання. Підкреслюється роль комп'ютерних програм для поліпшення говоріння і письма.

Бібліографічний опис:

Горбач Н.Л. Використання технологій при навчанні мовленнєвої діяльності//Горбач Н.Л., Кальченко Т.М. Актуальні питання сучасних педагогичних та психологічних наук Міжнародна науково-практична конференція , Переяслав-Хмельницкий. // Сб. научных трудов - Переяслав-Хмельницкий, 2016. - Вып. 12(20), ч. 4 – с 42-44.