Відбулося друге в поточному навчальному році засідання наукового гуртка кафедри цивільно-правових дисциплін факультету № 4 ХНУВС. Доцент кафедри, професор Олександр Шишка довів до уваги гуртківців наукові погляди на проблеми предмета цивільного права. Як зазначив Олександр Романович – предмет права має важливе значення для визначення системи права, адже через якісно однорідні групи відносин є можливість визначити складові елементи такої системи. Важливість визначення предмету цивільного права полягає у тому, що через нього визначається його сфера за принципом «свій – чужий»: те, що відноситься до сфери цивільного права є «своїм», а те, що ні – «чужим». Відповідно, ним окреслюються межі цивільного права, за рахунок чого формуються та визначаються функції цивільного права, система джерел, а також завдання, які ним вирішуються. Тому, предмет цивільного права вказує, на що найбільш значиме спрямовується впорядковуючий вплив норм цивільного права, а такі норми визначають напрямок їх «руху», через ідеально модельні схеми поведінки учасників відповідних суспільних відносин, що й становлять предмет цивільного права.