Корупція є складним соціальним, політичним та економічним явищем, що руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні інтереси. Жодна з країн, жоден регіон, жодне суспільство не мають імунітету від корупції. Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається 9 грудня у зв’язку з річницею відкриття до підписання Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції, яка є одним із основних міжнародних антикорупційних документів. Саме тому чергове засідання наукового гуртка кафедри правоохоронної діяльності та поліціїстики було проведено напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією. У ньому взяли участь уповноважена з антикорупційної діяльності ХНУВС Яна Мазур, завідувачка кафедри правоохоронної діяльності та поліціїстики Ірина Панова, керівниця наукового гуртка Вікторія Мельник, професор кафедри Олена Синявська, викладачі кафедри Дар’я Глушкова, Катерина Крут та студенти факультету № 6. Мета проведення заходу – підвищення обізнаності здобувачів освіти щодо антикорупційного законодавства, усвідомлення негативних наслідків корупції та формування негативного ставлення до корупційних проявів.

Зі вступним словом до присутніх звернулася Олена Синявська, яка розповіла присутнім історію започаткування Міжнародного дня боротьби з корупцією, поінформувала щодо основ антикорупційного законодавства та принципів формування антикорупційних органів. Яна Мазур акцентувала увагу здобувачів освіти на застосуванні превентивних заходів запобігання корупції, ефективному впровадженні інституту доброчесності у сфері корупційних проявів, формам запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. У заході взяли активну участь студенти, які в своїх доповідях розкрили основні актуальні питання проявів корупції: Катерина Нікітіна в роботі «Запобігання корупції в органах національної поліції», Ірина Лотоцька – «Декларування в Україні як протидія корупції», Ксенія Лобур – «Антикорупційна політика в контексті війни».