Відділення забезпечує підготовку фахівців відповідно до чинного законодавства, державних стандартів освіти на основі поєднання сучасних методів навчально-методичної, наукової та організаційної роботи. Відділення спільно з кафедрами та науково-дослідними лабораторіями університету постійно працює над вдосконаленням освітнього процесу, створенням нових та оновленням чинних навчальних програм і планів, підготовкою до видання підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій тощо.

Відділення здійснює підготовку за державним замовленням за заочною формою навчання фахівців для Національної поліції України за наступними освітніми ступенями: - «бакалавр» за спеціальністю «правоохоронна діяльність» (262), на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» з терміном навчання 4 роки;- «магістр» за спеціальністю (262) «Правоохоронна діяльність», (053) «Психологія», (125) «Кібербезпека та захист інформації», на основі освітнього ступеня бакалавра за спеціальністю (081) «Право», (262) «Правоохоронна діяльність», », (053) «Психологія», (125) «Кібербезпека та захист інформації», а також на основі освітнього ступеня бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста за іншою спеціальністю (спеціалізацією) з терміном навчання 1 рік 6 місяців.

Освітній процес здійснюють доктори та кандидати юридичних, педагогічних, економічних, філософських, філологічних та історичних наук. Вчені університету органічно поєднують фундаментальні теоретичні знання з досвідом роботи в підрозділах Національної поліції України.

Співпраця з комплектуючими підрозділами Національної поліції – невід’ємна складова освітнього процесу відділення. Зокрема, відділення плідно співпрацює з Головними управлінням Національної поліції в Харківській, Полтавській, Сумській, Вінницькій, Хмельницькій областях, а також з провідними навчальними закладами України, які готують фахівців для правоохоронних органів за заочною формою навчання.

 У відділенні постійно навчається понад 1100 слухачів з усіх регіонів нашої держави. Для слухачів створені всі умови для навчання: сучасні лекційні зали, аудиторії для проведення семінарських та практичних занять, комп’ютерні класи. Сучасна освіта не можлива без створення належного інформаційного середовища. Тому до послуг слухачів – сучасна загальна бібліотека ХНУВС: десять читальних залів, великий фонд наукової, навчальної та періодичної літератури, літератури іноземними мовами. Інформаційно-пошукова система бібліотеки, яка, на думку багатьох експертів, є однією з найкращих в Україні, значно полегшує пошук інформації, необхідної слухачам для навчання.

Запрошуємо до співпраці та навчання усіх, хто цікавиться актуальними питаннями правоохоронної діяльності та бажає здобути освіту у Харківському національному університеті внутрішніх справ.

Коров’янська Кристина Францишківна - фахівець відділення заочного навчання

Курган Наталія Олександрівна - фахівець відділення заочного навчання

Павлова Людмила Василівна - провідний фахівець відділення заочного навчання

Петросянц Ольга Віталіївна - фахівець відділення заочного навчання

Потопальський Станіслав Віталійович - провідний фахівець відділення заочного навчання

Сокол Тетяна Григорівна - провідний фахівець відділення заочного навчання