У видавництві «Право» вийшла друком монографія «Зменшення можливостей вчинення злочинів: стратегічний підхід», підготовлена колективом авторів: В.В. Голіна – член-кореспондент НАПрН України, доктор юридичних наук, професор; В.С. Батиргареєва – доктор юридичних наук, професор; М.Г. Колодяжний – кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник; С.С. Шрамко – кандидат юридичних наук; А.В. Калініна – кандидат юридичних наук; Ю.Б. Данильченко – доктор юридичних наук, доцент; М.О. Маршуба – кандидат юридичних наук.

Рецензенти видання: доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Олексій Литвинов та доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Олександр Житний.

Монографію присвячено поглибленому кримінологічному аналізу сучасної криміногенної ситуації в Україні, яку розглянуто як інформаційну модель для розробки стратегії зменшення можливостей вчинення злочинів. Виділено головні особливості стратегії зменшення вчинення злочинів, сформульовано її поняття та розглянуто основні напрями. Наведено результати емпіричного дослідження щодо стану впровадження стратегії зменшення вчинення можливостей вчинення злочинів у діяльність Національної поліції, окреслено перспективи використання сучасної зарубіжної практики застосування названої стратегії.

Монографія розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних навчальних закладів і факультетів, працівників правоохоронних органів, а також широкого кола читачів.