Доценти кафедри соціології та психології факультету № 6 Наталя Греса, Катерина Маннапова та Володимир Філоненко відвідали тренінг для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти МВС з викладання курсу «Психологічний супровід (психологічна реабілітація) в екстремальних ситуаціях». Він проходив у Донецькому державному університеті внутрішніх справ у рамках реалізації спільного проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та МВС України «Удосконалення тренінгових спроможностей Міністерства внутрішніх справ України з психологічного супроводу в екстремальних ситуаціях».

У заході взяли участь представники Департаменту персоналу МВС України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відомчих вишів – Харківського національного університету внутрішніх справ, Одеського державного університету внутрішніх справ, Луганського державного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Тренерами виступили експерти ОБСЄ з питань психологічної реабілітації психотерапевт Людмила Царенко і травмофокусований терапевт Марина Маліновська.

Тренінг був спрямований на засвоєння психологічних практик щодо запобігання впливу ризиконебезпечних чинників професійної діяльності, збереження фізичного та психічного здоров’я, підвищення психологічної стійкості, надійності та готовності особового складу – невід’ємної складової професійно-психологічної підготовки поліцейських.

Учасники збагатили й удосконалили практичні знання та опанували новітні технології психологічної підготовки особового складу до психоемоційних навантажень, корекції психоемоційного стану і застосування прийомів психологічної саморегуляції.

Після закінчення тренінгу проректор університету, майор поліції Руслан Врадій та Національний менеджер проєктів Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко вручили учасникам сертифікати про проходження тренінгу, побажали успішного застосування отриманих практик.