Харківським національним університетом внутрішніх справ спільно з Ташкентським державним юридичним університетом було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію на тему «Актуальні проблеми кримінального процесу та криміналістики».

Тема конференції викликала велику зацікавленість у наукових колах та серед практиків. Для обговорення та публікації збірника на конференцію направили матеріали понад двісті науковців і практичних працівників, серед яких представники Ташкентського державного юридичного університету, Вищої школи суддів при Вищий Суддівській Раді Республіки Узбекистан, Університету Матея Беля в Словаччині, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Університету державної фіскальної служби України, Національної академії внутрішніх справ, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, підрозділів Національної поліції України, експертно-криміналістичних центрів МВС України, органів прокуратури та суду тощо.

Відкрив науковий захід перший проректор, доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, полковник поліції Дмитро Швець, зазначивши, що актуальні питання кримінального процесу та криміналістики і надалі залишатимуться предметом наукових дискусій. Разом із тим, виходячи із реалій сучасності, потребують продовження дослідження проблеми застосування кримінального процесуального законодавства та формулювання актуальних напрямів розвитку криміналістичної науки. Крім того Дмитро Володимирович відзначив, що в сучасних умовах протидії кримінальним правопорушенням вивчення проблемних питань кримінального процесу та криміналістики є вкрай важливими та актуальними, оскільки лише комплексне їх дослідження дає можливість сформулювати належні зміни й доповнення до чинного кримінального процесуального законодавства України.

З вітальним словом також виступив тимчасовий виконуючий обов’язки ректора Ташкентського державного юридичного університету, доктор юридичних наук, професор Ісламбек Рустамбеков, який подякував керівництву Харківського національного університету внутрішніх справ за організацію проведення міжнародної науково-практичної конференції.

Доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України Олександр Бандурка відзначив неабияке значення на шляху до раціонального й обдуманого вирішення проблем кримінального процесу та криміналістики наявності спільного їх аналізу і дослідження практичними працівниками та науковцями на різних заходах наукового характеру, одним з яких є ця конференція. Крім того, залучення до обговорення представників різних правоохоронних і судових органів, а також науковців із різних країн дасть можливість знайти оптимальні шляхи вирішення теоретичних питань, практично реалізувати їх під час досудового розслідування.

Заступник начальника управління – начальник відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи СУ ГУНП в Харківський області, кандидат юридичних наук Андрій Шарнін зауважив, що потребує усунення проблема перевантаження органів досудового розслідування надмірною кількістю матеріалів кримінальних проваджень, що пов’язано з унесенням до Єдиного реєстру досудових розслідувань фактично будь-яких заяв і повідомлень, навіть тих, які не містять ознак кримінального правопорушення. Результатом цього є наявність в одного слідчого сотень проваджень, розслідувати які своєчасно та якісно він явно не в змозі. Зараз слідчі дещо розвантажені завдяки запровадженню інституту дізнання. Але проблема потребує подальшого вирішення, зокрема, шляхом запровадження механізмів дослідчої перевірки заяв і повідомлень.

У рамках пленарного засідання міжнародної науково-практичної конференції також взяли участь докторка юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри «Кримінально-правові дисципліни» Вищої школи суддів при Вищій суддівській раді Республіки Узбекистан Сурайо Рахмонова; кандидатка юридичних наук, керівниця Дергачівської окружної прокуратури Харківської області Катерина Шевцова; кандидатка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри кримінально-процесуального права Ташкентського державного юридичного університету Ділдора Базарова; суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Олена Жупанова; докторка юридичних наук, виконуюча обов’язки професора кафедри «Кримінальне-процесуальне право» Ташкентського державного юридичного університету Дільбар Суюнова; кандидат юридичних наук, голова Печенізького районного суду Харківської області В'ячеслав Смирнов; доктор філософії, викладач, науковий співробітник кафедри європейського інтегрованого управління кордонами Академії поліцейських сил у Братиславі (Словаччина) Іван Кощ та інші провідні науковці й практики.

Електронна копія збірника безоплатно розміщено у відкритому доступі на сайті Харківського національного університету внутрішніх справ (http://www.univd.edu.ua) у розділі «Наука», сторінка «Конференції, семінари та круглі столи»), а також у репозитарії ХНУВС (http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/).