Курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, які беруть участь у програмі всеукраїнської академічної мобільності «Студентська Академічна Мобільність Україна» відвідали Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф.  М.С. Бокаріуса» (ХНДІСЕ).

Мета екскурсії – ознайомити здобувачів освіти – майбутніх слідчих із можливостями та технічним оснащенням провідних експертних установ Харківщини. Організували захід завідувач кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства кандидат юридичних наук, доцент, підполковник поліції Віталій Романюк та доцент кафедри криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки кандидат юридичних наук, підполковник поліції Василь Корнієнко. Курсанти ознайомилися зі структурою науково-експертної установи, напрямами діяльності, а також відвідали музеї.

Науково-прикладний музей Інституту демонструє історію розвитку судових експертних досліджень та сьогодення; він зберігає історичну спадщину про видатних науковців, які своєю працею заклали фундамент сучасної експертології та зробили значні внески у її розвиток. Кожен музейний експонат є неповторним джерелом інформації та відбитком своєї епохи. Курсанти ознайомилися з наступними експозиціями: «Фотозона: Бертільйонаж», «Інтерактивна зона: дактилоскопія», «Історія заснування, становлення та розвитку ХНДІСЕ», «Гемологічні дослідження», «Мистецтвознавчі дослідження», «Почеркознавчі дослідження», «Експертне обладнання», «Дослідження паперових грошей», «Дослідження холодної зброї», «Дослідження вогнепальної зброї», «Біологічне дослідження», «Подарунки для ХНДІСЕ», «Сучасний стан міжнародної, освітньої та науково-дослідної діяльності ХНДІСЕ».

Наприкінці фахівці ХНДІСЕ продемонстрували окремі методи проведення експертних досліджень, зокрема, попереднє дослідження бурштину органолептичним методом, та способи відібрання експериментальних зразків відбитків пальців рук людини. Здобувачі освіти були вражені продемонстрованою матеріально-технічною базою та експонатами, ставили запитання та отримали вичерпні відповіді. Відвідувачі подякували керівництву та персоналу ХНДІСЕ за проведену екскурсію.

Програма студентської академічної мобільності (САМ Україна) є частиною програми «House of Europe» і фінансується Європейським Союзом із залученням Британської Ради.