Під керівництвом завідувачки кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Валентини Василенко студенти та курсанти – Єлизавета Шевцова, Світлана Губська, Максим Чех, Софія Бова та Оксана Лукаш, – стали учасниками ІІ Всеукраїнського відкритого марафону з української мови. Захід проводили Державний науковий заклад «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з ТОВ «Х’юман». До участі у марафоні було подано 35 835 заявок з усіх регіонів України.

Змагання проходили в дистанційному форматі в чотири етапи: з 12 листопада до 05 грудня 2021 року за правилами, затвердженими на засіданні оргкомітету ІІ Всеукраїнського відкритого марафону з української мови.

• І етап – «Культура слова (лексикологія, фразеологія)» 12 листопада – 14 листопада;
  • ІІ етап – «Граматика (синтаксис, морфологія, словотворення)» 19 листопада – 21 листопада;
  • ІІІ етап – «Правопис (орфографія, пунктуація, фонетика, орфоепія)» 26 листопада – 28 листопада;
  • ІV етап – «Робота з текстом» 03 грудня – 05 грудня.

Завдання ІІ Всеукраїнського відкритого марафону з української мови розроблені творчою групою на чолі з Олександром Авраменком, доцентом Київського університету імені Бориса Грінченка.

Учасники філії успішно пройшли всі етапи марафону і отримали сертифікати.

Після опрацювання конкурсною комісією результатів, будуть визначені переможці.

Сумська філія ХНУВС