Для студентів Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено онлайн-зустріч з відомим українським військовим істориком, головою Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олегом Корнієнком.
«Знання історії своєї держави у її перехідні, епохальні періоди набуває ваги національної безпеки. Сьогодні Росія веде не лише військову, а й гуманітарну агресію, яка складається з мовно-культурної, інформаційно-пропагандистської, конфесійної війни. Варто нагадати слова Отто Бісмарка, який у свій час зазначав, що «війну між Францією і Прусією виграла не Пруська армія, а виграв пруський вчитель історії». Знання об’єктивної історії держави – це вже частина національного світогляду» – зазначила у вступному слові професорка кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Надія Демиденко.
Студенти Сумської філії поспілкуватися з істориком Олегом Корнієнком, який не лише описує історію, а є її активним творцем. У 2015 році після смерті перших юних добровольців-сумчан, за його словами, «просто не зміг залишатись осторонь». Отримавши відмову у міському військовому комісаріаті, він пішов на фронт добровольцем. Був упевнений, що зможе підтримати недосвідчених вояків, адже під час служби в лавах радянської армії працював військовим інструктором у загонах , тобто мав певний військовий досвід.
Студентам Сумської філії було презентовано унікальні дослідження Олега Корнієнка: «Сумський слобідський козацький полк 1659–1765 рр.», «Зруйновані храми Сумщини», «Лексикон доби козаччини ХVII–ХVIII ст.» та ін. Історик є науковим консультантом документальних фільмів «Українські шляхи. Від Сум до Батурина», «Серце останнього гетьмана» та циклу телепередач «Провінційні історії». Олег Корнієнко – активний громадський діяч, очолює регіональну експедицію «Забуті могили українського війська». До речі, сам Олег Корнієнко є нащадком козацького старшинського роду Чернігівського полку. На запитання про те, чому більшість наукових розвідок Олег Корнієнко присвячує темі українського козацтва, автор відповів, що саме запорозьке козацтво стало вирішальною силою у боротьбі за державність. Пізніше ця державність (у середині ХVII ст.) була створена за зразком і структурою Запорозької Січі, яку по праву називають українською Спартою, «християнською республікою». А що стосується військової звитяги запорожців, то нею захоплюється увесь світ.
Учасники зустрічі прийшли до висновку, що окрім обороноздатності, українцям важливо зміцнювати й гуманітарну політику держави. Ніколи не переможе той народ, який на свою історію дивиться очима сусіда-ворога. У протиборстві з Росією може вистояти лише українська Україна!
Сумська філія ХНУВС