Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів в умовах воєнного стану» пройшла в режимі онлайн у Харківському національному університеті внутрішніх справ.

Відкрив науковий захід ректор університету доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, член-кореспондент Національної академії правових наук України, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, який наголосив, що, незважаючи воєнний стан у країні, науково-дослідна робота продовжує бути невід’ємною складовою наукової діяльності й освітнього процесу. Здобувачі вищої освіти, молоді вчені з усіх куточків України продовжують розвивати свої наукові ідеї та оприлюднювати їх, показуючи силу і дух незламної молоді, силу наукової спільноти, яка постійно розвивається, демонструє єдність і згуртованість.

Проректор Національної академії внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, полковник поліції Сергій Чернявський акцентував увагу на важливості проведення такого заходу й актуальності тематики доповідей учасників конференції, що мають практичне значення для здійснення правоохоронної діяльності в сучасних умовах, побажав учасникам активного обміну думками та подальших наукових здобутків.

Проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Лариса Наливайко наголосила на актуальності тематичних напрямів роботи конференції в умовах воєнного стану, оскільки суспільство вперше зіткнулося з низкою проблем, що потребують науково обґрунтованого вирішення, зокрема, шляхом удосконалення чинного законодавства.

До заходу долучилися понад 100 молодих науковців з усієї України. У роботі конференції та обговоренні актуальних питань взяли участь представники Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Академії Державної пенітенціарної служби України, Національної академії Служби безпеки України, Державного торговельно-економічного університету, Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

У межах конференції розглядались актуальні питання розвитку права, євроінтеграційні процеси та інтеграційний розвиток України, сучасні інформаційні технології в діяльності поліції, проблеми теорії та практики правоохоронної діяльності в умовах воєнного стану, національно-патріотичне виховання молоді в Україні в сучасних умовах тощо.

Проведений захід дав змогу молодим науковцям обмінятися досвідом, оприлюднити результати своїх досліджень, визначити національні та світові тенденції розвитку юридичної науки та налагодити співпрацю для здійснення в подальшому нових наукових досліджень.