У межах вивчення дисципліни «Забезпечення прав людини в правоохоронній діяльності» доцентом кафедри юридичних дисциплін Сумської філії ХНУВС Лесею Гончаренко для студентів 2 курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність» проведено семінар-диспут "Право на захист від психологічного та фізичного насильства", приурочений до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Студенти розглянули проблеми насильства, його види, наслідки та необхідність боротьби з будь-якими його проявами. Особливу зацікавленість аудиторії та подальше обговорення викликала теми насильства в сім’ї, знущань над тваринами та важливість права на захист від будь-яких проявів жорстокості.

Дискусійним стало питання екранного насильства (насильства в «медіа») — чи потрібно запроваджувати певні обмеження на медіапродукти, що містять елементи насильства.

Розглянуто було питання щодо шляхів попередження насильства, правила поводження у випадку загрози життю та удосконалення законодавчої бази з цих питань.

Сумська філія ХНУВС