14 грудня щорічно в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року.
З нагоди цієї події для курсантів 1 курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено виховний захід «Чорнобиль – біль та смуток нашої країни». Гостем заходу став ліквідатор Чорнобильської катастрофи, заступник голови Сумської обласної організації Всеукраїнської спілки інвалідів «Чорнобиль» МВС України, громадський діяч, волонтер та поет Олександр Петух.
«День ліквідатора, для самих ліквідаторів є днем пам’яті, коли вони згадують події давнини і побратимів, з якими пережили війну з невидимим ворогом – радіацією. Але, скільки б років не пройшло, назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту», – наголосила провідна фахівчиня філії Ганна Мітітєл.
Хвилиною мовчання курсанти вшанували пам'ять усіх, хто загинув під час ліквідації аварії.
Під час заходу Олександр Васильович поділився з курсантами своїми спогадами тих часів, коли він, будучи у складі зведеного загону УВС Сумської області, забезпечував охорону громадського порядку в районі аварії. Молодь уважно слухала Олександра Васильовича, який також розповів про свою волонтерську та благодійну діяльність, прочитав свою поезію, яка пронизана любов’ю до України, матері та жінки.
Курсанти подякували Олександру Васильовичу за тепле та щире спілкування, побажали міцного здоров’я, життєвої енергії, родинного затишку, щастя, миру, добра та злагоди.

Сумська філія ХНУВС