Працівники кафедри педагогіки та психології факультету № 3 ХНУВС передали до бібліотеки університету навчально-практичний посібник «Перша психологічна допомога в гострих стресових ситуаціях».
Посібник був розроблений колективом кафедри з метою широкого розповсюдження та оволодіння працівниками поліції основними прийомами і протоколами надання першої психологічної допомоги в умовах воєнного часу, які були запропоновані провідними вітчизняними й закордонними вченими.
У виданні надано рекомендації щодо особливостей поведінки та спілкування з людьми під час надання першої психологічної допомоги, розглянуто принципи та етичні правила її проведення.
Посібник підготовлено за загальною редакцією доктора юридичних наук, професора Олександра Моргунова (у співавторстві з Світланою Харченко).
Рецензентами посібнику виступили: доктор психологічних наук, професор, начальник гуманітарного інституту Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського Василь Осьодло, кандидат психологічних наук, доцент, начальник кафедри психології та педагогіки гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України Станіслав Ларіонов.
Авторський колектив, який підготував навчально-практичний посібник: докторка педагогічних наук, професорка Олена Федоренко (у співавторстві з Вікторією Доценко); докторка психологічних наук, професорка Наталія Мілорадова; кандидатка психологічних наук, доцентка Світлана Харченко (у співавторстві з Оленою Макаровою, Павлом Макаренком, Вікторією Доценко); кандидатка психологічних наук, доцентка Вікторія Доценко (у співавторстві з Світланою Харченко, Оленою Федоренко); кандидатка психологічних наук, доцентка Олена Макарова (у співавторстві з Світланою Харченко, Павлом Макаренком); кандидат психологічних наук, доцент Павло Макаренко (у співавторстві з Світланою Харченко, Оленою Макаровою); кандидатка соціологічних наук, доцентка Ольга Медведєва (у співавторстві з Павлом Червоним); кандидат педагогічних наук, доцент Павло Червоний (у співавторстві з Ольгою Медведєвою).
Електронна версія посібника розміщена у репозитарії бібліотеки.