23 січня 2023 року в м. Відень (Республіка Австрія) за участю представників Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС, Державної інспекції ядерного регулювання України та Управління радіологічної безпеки Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки розпочато пілотний міжнародний тренінг з реагування на загрози, пов’язані з джерелами іонізуючого випромінювання.

Зазначений тренінг організовано Управлінням радіологічної безпеки Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки (NISA) в межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Покращення стану захищеності та реагування стосовно джерел іонізуючого випромінювання в Україні».

Перед початком роботи учасники заходів вшанували пам'ять загиблих у авіакатастрофі 18 січня 2023 року у м. Бровари Київської області хвилиною мовчання.

Проведення міжнародного тренінгу з реагування на загрози, пов’язані з джерелами іонізуючого випромінювання є фінальним етапом апробації та вдосконалення навчального курсу «Реагування поліції на неправомірні дії, пов’язані з джерелами іонізуючого випромінювання під час їх використання, зберігання або транспортування», розробленого представниками Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ, Львівського та Донецького університетів внутрішніх справ на попередньому етапі реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Покращення стану захищеності та реагування стосовно джерел іонізуючого випромінювання в Україні».

 
Департамент освіти, науки та спорту МВС України