Відбулось розширене онлайн-засідання наукового гуртка кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС «Актуальні проблеми розвитку національної економіки в умовах глобалізації» на тему«Міграційні виклики для України в умовах воєнного стану» під керівництвом кандидатки економічних наук Світлани Петровської.

Завідувачка кафедри Олена Лук’янихіна наголосила на актуальності теми засідання і зазначила, що людський ресурс для країни є безсумнівною і найвищою цінністю. Від’їзд населення з країни через небезпеки, спричинені вторгненням Російської Федерації в Україну, формують ризики для багатьох сфер соціально-економічного життя держави.
Із доповіддю виступила студентка 1 курсу Аліна Мозгова (науковий керівник – кандидатка економічних наук, доцентка Олена Лук’янихіна), в якій йшлося про сутність міграції та її види. Студентка навела низку статистичних даних, котрі характеризують міграційні процеси з України до країн Європи, починаючи з 24 лютого 2022 року і в період 2014-2021років, проаналізувала причини збільшення кількісних і якісних характеристик мігрантів, пов’язані з цим виклики для соціально-економічного розвитку України. Тема доповіді викликала інтерес і спрямувала думки присутніх на осмислення міграції як багатоаспектного поняття, що потребує подальшого дослідження і пошуку шляхів подолання його негативних наслідків для України.
Першокурсниця Богдана Заброда розповіла про події на початку війни в м. Охтирка та м. Тростянець і про героїчний супротив військових, містян, котрі забезпечили неможливість просування загарбників до Сум, Полтави та Києва. Гуртківці переглянули відео про наслідки руйнувань після авіаударів, масованих обстрілів, біль та емоції після пережитого.
Під час обговорення студенти розповіли про набутий за рік війни досвід волонтерства, наголосили на важливості повернення українців на Батьківщину для її відновлення.

Сумська філія ХНУВС