Курсанти факультетів №2 та №3 беруть участь у практико-орієнтованих навчальних заняттях із відпрацювання навичок документування слідчо-оперативними групами Національної поліції злочинів, пов’язаних із збройною агресією проти України. Практичні заняття відбуваються на навчальних локаціях: «місце руйнування об’єкту цивільної інфраструктури», «місце влучання снаряду ракетної артилерії (РЗСВ «УРАГАН») на відкритій ділянці місцевості»; «місце масового поховання цивільних осіб»; «облаштоване приміщення катівні»; «колона або скупчення розстріляних авто»; «місце залишків боєприпасів та вибухових предметів»; «місце масового розстрілу цивільних громадян». Заняття проводять старші викладачі кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства факультету №1 Олексій Маник і Валерія Гнатенко.
Особливістю проведення практичних занять є те, що курсанти діють у складі слідчо-оперативної групи, виконуючи функції слідчого, експерта-криміналіста. Основна мета заняття – навчитися виявляти та фіксувати сліди воєнних злочинів, складати протокол огляду місця події, відбирати заяви про вчинення кримінального правопорушення, допитувати потерпілого, свідка з урахуванням особливостей досудового розслідування в умовах воєнного стану.