Представники кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 ХНУВС – професор кафедри Андрій Войціховський та доцент кафедри Євгенія Логвиненко – взяли участь у тематичній онлайн-лекції суддів Конституційного Суду України Галини Юровської та Віктора Городовенка на тему «Право на свободу вираження поглядів».

Під час лекції доповідачі поінформували про зміст Висновку 25 (2022) Консультативної ради європейських суддів, який містить загальні вказівки для суддів і широку основу для поточного обговорення, коли судді реалізують своє право на свободу вираження поглядів як у суді, так і поза ним, у тому числі у ЗМІ та соціальних мережах.

Звернуто було увагу на ключові положення Висновку 25 (2022), які є важливими для українських суддів, загальні принципи цього висновку, рекомендації Консультативної ради європейських суддів щодо пошуку балансу між правом суддів на свободу вираження поглядів і з метою збереження громадянської впевненості в їхній неупередженості та незалежності.

Доповідачі зазначили, що представлений Висновок матиме практичну цінність для суддів задля забезпечення балансу між свободою вираження думок суддів і обов’язку стриманості з належною увагою до їхньої ролі в суспільстві.