Професор кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Андрій Войціховський взяв участь у тематичній онлайн-лекції суддів Конституційного Суду України Галини Юровської та Віктора Городовенка на тему «Право на свободу вираження поглядів суддів. Висновок КРЄС від 2 грудня 2022 року. Обговорення, питання-відповіді».

Під час лекції доповідачі поінформували про зміст Висновку 25 (2022) Консультативної ради європейських суддів, який містить основні аспекти самовираження поглядів суддів. У документі, зокрема, йдеться про правовий та етичний обов’язок судді висловлюватися з метою захисту верховенства права та демократії на національному, а також на європейському й міжнародному рівнях; розглядалися питання вираження поглядів суддів, що викликають занепокоєння судової влади; суперечливі теми, що становлять суспільний інтерес, а також питання суддівської стриманості, якої необхідно дотримуватися. Було зазначено, що Висновок має на меті надати загальні рекомендації суддям і встановити широкі рамки для подальшого обговорення того, які параметри слід враховувати, коли судді користуються своїм правом на свободу вираження поглядів.