Захід пройшов під головуванням ректора університету Валерія Сокуренка. На початку засідання він привітав з обранням на високу посаду першого віцепрезидента Національної академії правових наук України засновника і першого ректора Харківського національного університету внутрішніх справ, народного депутата України чотирьох скликань, академіка Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України, генерал-полковника міліції Олександра Бандурку. Побажав йому плідної роботи та нових творчих здобутків на шляху розвитку національного законодавства, становлення України як демократичної, соціальної та правової держави. Олександр Маркович зазначив, що обрання на посаду першого віцепрезидента НАПрНУ – це велика довіра і відповідальність. НАПрНУ сьогодні – це п’ять відділень, три наукових центри, сім науково-дослідних інститутів, освітньо-науковий центр, власне видавництво «Право». Та на цьому шляху він не один, адже разом із ним потужний колектив науковців рідного Харківського національного університету внутрішніх справ, підтримку й допомогу яких він завжди відчуває.

На засіданні Вченої ради розглядалися актуальні питання життєдіяльності вишу, серед яких – підсумки проходження практики здобувачами вищої освіти, результати науково-дослідної роботи курсантів, студентів та слухачів магістратури, атестаційні справи щодо присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам університету в умовах воєнного стану у поточному навчальному році тощо. Затверджено було План роботи Вченої ради університету на наступний 2023/2024 навчальний рік, розглянуто зміни до графіків освітнього процесу для курсантів перших курсів факультетів №№ 1-4 та Сумської філії у наступному навчальному році, питання щодо висунення кандидатури на здобуття академічної стипендії імені Героїв Небесної Сотні. Окрему увагу приділили переведенню студентів факультету № 6, які добре навчаються та мають бажання опанувати професію поліцейського, на інші факультети вишу за державним замовленням.