Завідувач кафедри криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки факультету № 1 Василь Корнієнко провів лекційне бінарне заняття з криміналістики для курсантів 3 курсу на тему «Криміналістичний ДНК-аналіз». У режимі Zoom-конференції до проведення заняття приєдналися завідувач сектору молекулярно-генетичних досліджень і обліку Олена Матарикіна та провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Харківського НДЕКЦ МВС України Руслан Степанюк.

Криміналістичний ДНК-аналіз є одним із найбільш перспективних методів криміналістики та судових наук. Історичний аспект становлення галузі криміналістики охарактеризував розвиток його основної технології – ДНК-профілювання за короткими тандемними повторами (STR). Представники експертної служби розповіли курсантам про основні методи та технічні засоби виявлення та вилучення слідів біологічного походження на місці події, а також правила відібрання зразків букального епітелію у живих осіб для подальшого проведення судової молекулярно-генетичної експертизи у кримінальному провадженні, про особливості її призначення на стадії досудового розслідування й оцінку доказового значення висновку експерта.