Курсанти однієї з навчальних груп факультету № 1 під керівництвом свого куратора – доцента кафедри теорії та історії держави і права факультету № 1 Віктора Лазарєва – відвідали кінотеатр й переглянули художній фільм «Довбуш». Це історія не про класичного героя зі сталі чи напівбога, зовсім ні. Олекса Довбуш зовсім не хотів бути опришком, його змусили обставини. Він хотів простого людського життя, щастя із тим, кого любив, але вир подій змусив його взяти до рук зброю, захищати те, що любить – свою свободу, рідну землю. До нього приєдналися й інші, такі ж, як він сам. Вони не хотіли ніякої слави, вони захищали свою Батьківщину, і ця історія сьогодні знову актуальна.

Дивлячись художній фільм, згадуються воїни ЗСУ. Справді, з них ніхто не хотів бути професійним військовим – воїнів-професіоналів там дуже мало. Навіть офіцерський склад – це люди, які раніше були вчителями, робітниками, фермерами, інженерами. У них були прекрасні, фантастичні мирні професії і ніхто із них після закінчення війни не хоче бути військовим. Усі мріють повернутися додому, відбудовувати свою державу. Саме цим образ Довбуша близький і зрозумілий сучасним українцям.