Представники кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ – професор кафедри Андрій Войціховський та доцентка кафедри Євгенія Логвиненко – взяли участь у черговій тематичній онлайн-лекції судді Конституційного Суду України Галини Юровської на тему «Порядок розгляду конституційної скарги в КСУ».

Під час лекції Галина Юровська зауважила, що громадяни та юридичні особи відповідно до статті 1511 Конституції України можуть звертатися до Конституційного Суду України з конституційними скаргами щодо відповідності Конституції України (конституційності) законів України за умови, що автор клопотання вважає застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України таким, що суперечить Конституції України. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано. Суддя приділила також значну увагу розкриттю формам звернення та вимогам до конституційної скарги, прийнятності та забезпечення конституційної скарги тощо.