Учасник Школи наукового лідерства ХНУВС, курсант 1 курсу факультету № 3 Роман Дмитрієв взяв участь у зустрічі на тему «Перші кроки та формування держави» трилогії заходів щодо формування незалежної України «Шлях самостійності», яка пройшла на базі освітнього хабу «Not Box» Вінницького державного Педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського. Учасниками зустрічі стали експерти, науковці, учні шкіл і студенти закладів вищої освіти м. Вінниця. Спікером виступив історикознавець, публіцист, мілітарист й волонтер Максим Джус. Він розглянув питання утворення народних республік та їхньої концепції, державотворчий шлях України протягом 1990-2014 років, найбільш значущі події цього часу. Учасники брали активну участь в обговореннях, ставили багато запитань, які ретельно розглядалися, кожен мав можливість висловити свою думку.