Доцентка кафедри українознавства факультету № 2 Інна Голопич разом із оперуповноваженим відділу кримінальної поліції Кам'янець-Подільського РУП, старшим лейтенантом поліції Олександром Калюком у межах вивчення дисципліни «Українська мова професійного спрямування» провели бінарне семінарське заняття для курсантів 1 курсу факультету № 4 за темою «Державна мова – мова професійного спілкування».

Викладачка акцентувала увагу на українських реаліях і зазначила, що державна мова виконує в суспільстві України низку надзвичайно важливих функцій. Курсанти розглянули чинні закони, а саме Конституцію України і Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які визначають правовий статус української мови і регулюють її функціонування в Україні.

Олександр Калюк надав характеристику нормативно-правовим актам, що регулюють професійне спілкування поліцейських, поділився особливостями щодо спілкування з різними категоріями громадян.

Практичні поради й набуті навички обов’язково стануть у нагоді майбутнім випускникам у подальшій професійній діяльності.

Наприкінці заняття курсанти провели дискусію-обговорення питання «Чи варто складати іспит на знання державної мови, щоб отримати громадянство певної країни?».