В Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання кримінально-правової кваліфікації, документування та розслідування колабораціонізму в період воєнного стану». Відкрив конференцію ректор Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, полковник поліції Дмитро Швець. До присутніх звернулися: Державний секретар Міністерства внутрішніх справ України, доктор педагогічних наук, професорка, заслужена діячка науки і техніки України Інна Ящук та народний депутат України Олексій Леонов.

У роботі конференції взяли участь науковці та практики майже з усіх регіонів України, серед яких і представники Харківського національного університету внутрішніх справ: ректор, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, перший віцепрезидент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України Олександр Бандурка, професор кафедри адміністративного права і процесу ХНУВС, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України Сергій Гусаров. Вони виступили з доповідями з питань, що стосуються розслідування колабораційної діяльності, встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність, врахування окремих положень міжнародного гуманітарного права, використання інформації з відкритих джерел при розслідуванні колабораційної діяльності, розглянули тактичні аспекти отримання такої інформації тощо. В умовах воєнного стану ці питання є надзвичайно важливими. Напрацьовані під час конференції висновки та рекомендації будуть впроваджені в освітню та практичну діяльність правоохоронних органів України.