Доцентка кафедри гуманітарних дисциплін та українознавства, кандидатка філологічних наук Наталія Кобилко пройшла навчальні курси «МовиТИ: як залюбитися в українську» та «Мовити.Мотиви» від студії онлайн-освіти EdEra. Спікерами виступили: переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков та засновниця школи української мови «невгаМОВНО» Анастасія Бречко. Курси складалися з модулів, присвячених розвитку української мови, періодам її утиску та розквіту. Окрему увагу розробники зосередили на феномені літературної мови, суржику, діалектизмів, адже це невід’ємна частина нашого мовлення. Теоретичний матеріал кожної теми підкріплений відео-фрагментами з фільмів, сучасних пісень і телепередач, що робить процес навчання цікавішим, а також тестами для перевірки здобутих знань. Загалом навчальні курси спрямовані на подолання психологічних проблем, що виникають під час переходу з однієї мови на іншу, розкриття багатства української та пошук мотивів говорити державною.

Наталія Кобилко отримала сертифікати підвищення кваліфікації. Набуті знання викладачка використає в освітньому процесі під час викладання дисципліни «Українська мова професійного спрямування».

ВК ХНУВС