Перше у новому навчальному році заняття Школи наукового лідерства пройшло за темою «Основні напрями діяльності та перспективи розвитку Школи наукового лідерства ХНУВС» за участі заступника начальника управління організації наукової діяльності та інновацій – начальника організаційно-наукового відділу Департаменту освіти, науки та спорту МВС України Максима Романова, проректора ХНУВС Олександра Музичука, голови Школи, наукового співробітника науково-дослідної лабораторії соціально-психологічного забезпечення, супроводу та реабілітації працівників МВС ННІ №3 Віталія Найди, курсантів, студентів, слухачів магістратури, аспірантури та ад'юнктури університету.

Олександр Музичук розповів про історію становлення Школи наукового лідерства, основні досягнення її учасників, про унікальні в межах держави та світу видання. Він зазначив, що активну роль у їх створенні, змістовному наповненні та дизайні взяли самі здобувачі освіти. Зокрема, вийшли друком Методичні рекомендації щодо організації наукової, творчої, міжнародної, громадської роботи здобувачів вищої освіти. Окремо проректор акцентував увагу на тісному зв'язку наукової діяльності здобувачів освіти з широким колом проблем, що постали перед українським суспільством саме після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Так, за ініціативи Олександра Миколайовича колектив Школи підготував видання «Курсантська наука крізь попіл війни», у якому висвітлено інформацію про здобувачів освіти, які спрямовують свої наукові пошуки на вдосконалення техніки і тактики ведення бойових дій, надання допомоги цивільному населенню та документування воєнних злочинів.

Максим Романов розповів про свій особистий шлях становлення як науковця, який розпочався ще в курсантські роки та триває до сьогодні, надав здобувачам освіти надзвичайно корисні поради щодо планування особистого часу в ході наукової діяльності, забезпечення самоорганізації та дисципліни у повсякденній науковій роботі. Відповідаючи на запитання здобувачів освіти, Максим Юрійович торкнувся питання організації міжнародного наукового співробітництва в умовах воєнного стану на рівні участі у програмах Еразмус+, міжнародних конференціях, конкурсах, а також міжнародних грантових програмах, що дозволяють отримати фінансування на реалізацію власної ідеї.

Віталій Найда ознайомив учасників Школи із графіком факультативних занять, до проведення яких будуть залучені провідні науковці університету. Теми занять присвячені питанням геноциду в контексті російсько-української війни, техногенно-екологічної небезпеки в Україні, специфіці адвокатської діяльності, ролі студентського самоврядування у житті міста тощо. Вперше до проведення занять будуть залучені і самі здобувачі освіти, які вже кілька років займаються науковою діяльністю у Школі та мають власні цікаві результати наукових досліджень. Віталій Найда ознайомив учасників із Положенням, завданнями та структурою Школи наукового лідерства, окремими здобутками її учасників на загальнодержавному та міжнародному рівнях.

ВК ХНУВС