Для студентів ННІ №5 заняття провела прокурор відділу організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях, пов’язаних з домашнім насильством Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора Олена Полегенька й доцентка кафедри кримінального права та кримінології Юлія Татаркіна.

Розглядалися такі питання: коло осіб, на яких поширюється законодавство про запобігання та протидію домашньому насильству; поняття домашнього насильства та його ознаки; ознаки злочину, пов’язаного із домашнім насильством; склад кримінального правопорушення, передбачений ст. 126-1 ККУ; правила, кваліфікації, міжнародні стандарти та практики протидії домашньому насильству.

Використовуючи практику Верховного Суду України, Олена Полегенька висвітлила найбільш проблемні питання, що виникають під час розслідування кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством. Вона також розглянула такі теми, як насильство за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування, як адміністративний делікт, передбачений ст. 173-2 КУпАП. Прокурор наголосила, що національне законодавство передбачає програми для кривдників і пробаційні програми, об’єднані єдиною метою – змінити насильницьку поведінку осіб, які вчинили домашнє насильство.

ВК ХНУВС