Професор кафедри юридичних дисциплін Наталія Горобець та доцент кафедри юридичних дисциплін Яна Садикова організували та провели детективний квест для студентів 1-го, 3-го ,4-го та 5-го курсів Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ.

За легендою приміщення філії перетворилося у піцерію міні-готель, де о 8.00 знайдено мертвим власника цього закладу. Студенти розподілилися на три групи: слідчих, інспекторів-криміналістів та оперативних працівників. Кожною групою керував досвідчений суддя-тренер.

Майстер-клас для слідчих провів та оцінив роботу студентів щодо проведеного ними огляду місця події голова правління Громадської організації «Сумське обласне об’єднання пенсіонерів прокуратури», почесний працівник прокуратури України, компетентний прокурор-криміналіст прокуратури Сумської області Юрій Свояков.

Роботою групи оперативників опікувався та оцінював результати діяльності начальник першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Сумської області Олександр Глядчишин.

Дії групи інспекторів-криміналістів скеровував та давав оцінку викладач кафедри юридичних дисциплін, експерт-криміналіст Віктор Кисельов.

Протягом кількох годин студенти на практиці опановували основи слідства, криміналістики та оперативної роботи поліції під час огляду місця події. Провівши усі невідкладні слідчі дії, а саме – знайшовши та допитавши свідків, оглянувши місце події, тіло вбитого, дослідивши наявні докази та склавши відповідні процесуальні документи, слідчі почали допитувати підозрюваних. Під час жвавих обговорень, азарту, порад суддів-тренерів студенти встановили особу вбивці.

За словами голови суддівської команди Юрія Своякова студенти проявили ініціативність, продемонстрували хорошу теоретичну підготовку, вміло застосовували отриману інформацію на практиці. Підводячи підсумки детективного квесту, директор філії Сергій Лукаш подякував усім за активну участь, висловив сподівання на подальшу співпрацю з досвідченими суддями-тренерами квесту та ще раз звернув увагу студентів на  важливість практичної складової навчального процесу.

Сумська філія ХНУВС