До заходу долучилися здобувачі освіти ННІ №5 ХНУВС і студенти та викладачі факультету психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Державного біотехнологічного університету. Захід пройшов до Дня української писемності та мови під головуванням доцентки кафедри Олени Шахової. Відкриваючи засідання, вона зазначила, що в мові відображається національна психологія мислення, тому мова є ключем до ресурсів національної психіки, які дуже потрібні у важкі воєнні часи.

Учасники заслухали та обговорили доповідь доцентки кафедри гуманітарних дисциплін та українознавства ХНУВС, кандидатки філологічних наук Наталії Кобилко «Міфологема «Дорога» в українському літературному дискурсі». Образ дороги співвідноситься з життєвою мандрівкою людини, пошуком щастя, самореалізації, вдосконалення та переосмисленням життя. Наталія Кобилко запропонувала виконати вправу, що спонукала замислитися про ці питання.

Викладачка англійської та української мови, письменниця, жителька деокупованого міста Ізюм Наталія Сухова розповіла про те, як українська мова стала ресурсом життєстійкості для дітей та дорослих під час окупації, про свої окупаційні щоденники та дитячу казку, яку вона створила тими страшними часами.

Наприкінці зустрічі учасники говорили про те, що культурно-історична спадщина України, виражена в мові, є важливим психологічним ресурсом життєстійкості українського народу.

ВК ХНУВС