Чергове факультативне заняття Школи наукового лідерства Харківського національного університету внутрішніх справ щодо написання літературних творів провели голова Школи, науковий співробітник науково-дослідної лабораторії соціально-психологічного забезпечення, супроводу та реабілітації працівників МВС ННІ №3 Віталій Найда та курсанти 2 курсу ННІ №3 Роман Дмітрієв, Олег Стефаненко, Олена Журавська.
Неодноразовий учасник і переможець всеукраїнських конкурсів есе Роман Дмітрієв розглянув види формального есе, зокрема есе-визначення, порівняльне есе, есе-протиставлення, аргументативне есе та інші, надаючи детальні поради щодо їх написання.
Олена Журавська – єдина представниця України, робота якої була опублікована у міжнародному виданні «Network-building». Курсантка зазначила, що написання есе – це можливість поділитися своїм унікальним поглядом та аргументовано розкрити певну ідею. Вона наголосила, що на відміну від більшості академічних текстів, есе дозволяє автору бути навіть суб'єктивним.
Секретар Наукового товариства студентів, курсантів, слухачів, аспірантів та ад’юнктів, докторантів і молодих вчених ХНУВС Олег Стефаненко розглянув структуру есе, звернувши увагу на конкретні поради щодо використання інтригуючих тверджень, риторичних запитань, цитат та особистого досвіду.
Спікери розглянули також рекомендації для виразного та логічного викладу думок у межах есе, його риси, поширені помилки, зазначивши, що кожне есе – це авторський голос і погляд на світ.
Голова Школи Віталій Найда підкреслив, що написання власних есе вчить здобувачів освіти нестандартному підходу до побудови будь-якого тексту. Він підготував для курсантів і студентів інтерактивні вправи, спрямовані на розвиток критичного мислення, збагачення словникового запасу та грамотну побудову власної думки.
У зустрічі в офлайн і онлайн форматі взяли участь представники підрозділів університету, курсанти, студенти, слухачі магістратури, аспірантури та ад'юнктури.
ВК ХНУВС