Чергове засідання під головуванням доцентки кафедри, кандидатки психологічних наук, доцентки Світлани Лозової було присвячене темі протидії насильству та попередженню насильства в сім’ї. 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Жінки в усьому світі, в Україні зокрема, стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж масштаби та справжня природа такого насильства нерідко приховані.

У засіданні взяла участь заступниця завідувача відділу біологічних досліджень та обліку – завідувачка сектору молекулярно-генетичних досліджень Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олена Лисенко. Вона розповіла студентам про особливості підготовки та призначення судової молекулярно-генетичної експертизи під час розслідування різних категорій злочинів. У ході огляду місця події у випадках побутового насильства – нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, вбивства, зґвалтування тощо – вилучається багато різноманітних слідів біологічного походження, за якими призначається судова молекулярно-генетична експертиза. Цікава доповідь поєднувалася з практичними прикладами щодо розслідування резонансних злочинів, в тому числі масових поховань у м. Ізюм, ракетного удару в с. Гроза Харківської області. Студентів також зацікавили питання дослідження кісткових решток, обгорілих трупів тощо.

У засіданні гуртка також взяли участь: завідувач кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології, доктор юридичних наук, професор Михайло Щербаковський, професори кафедри Валентина Корж та Валерій Пчолкін зі студентами.

ВК ХНУВС