Захід, який щороку проводиться за ініціативи кафедри кібербезпеки та DATA-технологій ННІ №5, відкрив проректор університету Олександр Музичук. Він наголосив на необхідності впровадження інформаційних технологій в освітній процес і проблемах, що виникають у разі користування штучним інтелектом у науковій сфері.
У заході взяли участь представники Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП у Харківській області, Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Одеського державного університету внутрішніх справ, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Львівського державного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна тощо.
Директор науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України Михайло Можаєв розповів про збільшення кількості експертиз, пов’язаних з військовою агресією рф.
Завідувач відділу комп'ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Харківського НДЕКЦ МВС України Віталій Колесник окреслив проблемні моменти, пов’язані зі складністю проведення експертиз в умовах дії правового режиму воєнного стану. Окрему увагу він приділив програмним засобам вилучення інформації з мобільних телефонів.
Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування інформаційних систем та телекомунікацій УІАП ГУНП у Харківській області Вадим Лисенко присвятив свою доповідь особливостям використання інформаційних технологій співробітниками поліції під час військових дій.
Доповідачі акцентували увагу на актуальності використання інформаційних технологій, яка суттєво зростає у зв’язку із загрозами з боку країни-агресора та необхідністю якнайшвидшого впровадження в діяльність правоохоронних органів інтелектуальних систем обробки даних і пошуку інформації у відкритих джерелах. Не менш важливим напрямом є й співпраця закладів вищої освіти та практичних органів із метою підвищення якості навчання, оскільки впровадження інформаційних технологій значно підвищує ефективність організації розслідування кримінальних правопорушень, проведення технічної експертизи та поліпшує методичне забезпечення працівників Національної поліції.
ВК ХНУВС