У межах взаємодії відділення Юридичної клініки Харківського національного університету внутрішніх справ у м. Вінниця з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування відбулася чергова консультативна зустріч для місцевих рад і мешканців територіальних громад Вінницької області з питань екологічної безпеки.
Представники територіальних громад Вінницької області підготували запитання за темою зустрічі.
Експертами виступили завідувач кафедри юридичних дисциплін Сумської філії ХНУВС Олексій Шуміло та завідувачка кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС Тетяна Козловська.
Заступниця керівника секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Світлана Буяльська зазначила, що в умовах воєнного стану перед органами місцевого самоврядування постає вкрай складне завдання – вживати заходів реагування на екологічні проблеми, левова частка яких пов'язана саме з наслідками терористичних дій держави-агресора.
Олексій Шуміло надав відповідь на запитання щодо права на землі водного фонду, яке порушувалося ще на попередній зустрічі та викликало жваву дискусію. Він проаналізував особливості надання дозволу на викиди речовин, що забруднюють атмосферне повітря стаціонарними джерелами, яким чином зменшити негативний вплив на атмосферне повітря та здоров’я населення в умовах масового застосування генераторів під час планових вимкнень електроенергії. Експерт також розглянув особливості захисту населення від шкідливого впливу шуму відповідно до Закону України «Про систему громадського здоров'я», торкнувся питання тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища в умовах воєнного стану, реагування та важелів впливу органів місцевого самоврядування на суб’єктів господарювання, що порушують природоохоронне законодавство.
Тетяна Козловська розглянула сутність техногенно-екологічної небезпеки, навела статистичні дані, що наочно демонструють шкоду, завдану збройною агресією рф природному середовищу в розрізі ресурсних напрямів, проаналізувала особливості забруднення довкілля через атаки на промислові об'єкти, причини забруднення повітря, юридичну відповідальність за порушення екологічного законодавства, вплив бойових дій на біорізноманіття, забруднення природних вод.
Координатори відділення юридичної клініки ХНУВС у місті Вінниця Сергій Гіренко та Віталій Найда запросили представників територіальних громад готувати проблемні питання, які стануть основою у проведенні нового циклу консультативних зустрічей у 2025 році. Наприкінці Віталій Найда розповів представникам громад про переваги навчання у ХНУВС, спеціальності, за якими готують фахівців, роботу Автошколи для осіб з інвалідністю ХНУВС у м. Кам’янець-Подільський, де учасники бойових дій, що отримали інвалідність, мають можливість пройти курс навчання на категорію «В» або підвищити рівень безпечного керування автомобілем.
ВК ХНУВС