Доцентки кафедри соціології та психології ННІ №5, кандидатки психологічних наук Яна Пономаренко та Алла Шиліна виступили спікерками на розширеному засіданні Батьківської ради Салтівського району, присвяченому темі «Спільна робота закладів освіти, батьківської громадськості, правоохоронних органів та соціальних служб щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності».
Представниці університету виступили з доповіддю «Проблематика вербування підлітків: як виявити та запобігти – психологічний погляд». Вони акцентували увагу присутніх на тому, що війна в Україні – це не лише збройний конфлікт, а й жорстока інформаційна війна, у якій країна-агресор активно використовує пропаганду для підриву морального духу українців, зокрема молоді.
Особливу увагу доповідачки звернули на вразливість підлітків, чиї цінності та світогляд ще формуються. Вони наголосили, що соціальні мережі стали ключовим інструментом для поширення маніпулятивного контенту, який може використовуватися для вербування підлітків. Було детально розкрито механізми впливу, роль соціальних мереж, психологічні наслідки вербування, а також підкреслено важливість спільної відповідальності у протидії цьому явищу.
Яна Пономаренко та Алла Шиліна надали практичні рекомендації для батьків щодо виявлення ознак ризику та запобігання впливу маніпуляцій на дітей, пояснили причини, що криються у вікових і психологічних особливостях підлітків, які роблять їх особливо вразливими до впливу пропаганди.
Захід, організований Управлінням освіти адміністрації Салтівського району Харківської міської ради, завершився конструктивним діалогом, під час якого учасники обговорили можливі спільні дії для захисту дітей від маніпулятивного впливу та залучення до диверсійної діяльності.
ВК ХНУВС