Гвардія наступу, цифровізація, підтримка ветеранів та плани МВС на 2025 рік – про це йдеться в ексклюзивній колонці Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка на сайті 24 каналу.
Як структури МВС забезпечують безпеку в Україні
Глава МВС зазначив, що Національна гвардія, поліція, прикордонники – важлива частина Сил оборони. Хлопці та дівчата просто зараз виборюють Незалежність по всій лінії фронту. Значно масштабували та посилили бойові бригади, як от "Азов", "Лють" та інші.
Ігор Клименко також підкреслив, що поліція водночас дбає про порядок і стабільність у тилу. Вдалося втримати безпекові показники у цивільному секторі на рівні довоєнних показників. ДСНСники – герої без зброї. Рятують людей у надзвичайно складних умовах, нерідко ризикуючи власним життям. Жодна рятувальна служба у світі не має подібного досвіду.
Міграційники та Головний сервісний центр працюють, аби наші люди мали доступ до якісних державних послуг навіть під час блекаутів та у прифронтових областях. Часто – просто в укриттях.
Безпека – ключове завдання в умовах війни. Очевидно, що під час ворожих обстрілів та бойових дій громадяни не відчувають себе в безпеці. Але ми докладаємо багато роботи й зусиль всередині країни, щоб забезпечити захист громадського порядку”, - зауважив Ігор Клименко.
МВС у Силах оборони
Утім, Міністр внутрішніх справ наголошує у своїй статті, що сьогодні МВС України – це не лише про внутрішні справи. МВС – друге в країні відомство за кількістю військовослужбовців. Загалом на сьогодні сили МВС України становлять близько 20% Сил оборони:
“Минулого року ми посилили "Гвардію наступу" у складі Державної прикордонної служби – Донецький та Краматорський прикордонні загони розширилися до бригад "Гарт" та "Форпост". Також сформували зведені стрілецькі бригади у складі Національної поліції України. Плануємо масштабувати та посилювати наші бойові спроможності й надалі”.
Підтримка ветеранів
Глава МВС розповів, що відомство особливу увагу приділяє підтримці ветеранів. Зараз МВС працює над створенням протезно-реабілітаційного центру на базі медичного закладу МВС. У співпраці з Protez Foundation та міжнародними партнерами у планах зробити цей центр місцем із найкращими фахівцями й сучасним обладнанням, де протезуватимуть, виготовлятимуть і обслуговуватимуть протези.
“Ми хочемо, щоб кожен ветеран і військовий мав доступ до якісної медичної допомоги, психологічної підтримки, реабілітації, протезування та можливостей для працевлаштування”, - написав Міністр.
Він нагадав, що у МВС запустили Електронний кабінет соціального захисту, де учасники бойових дій системи МВС та їхні родичі можуть швидко залишити запит на допомогу. Також працює контактний центр із соціальних питань.
Завдання на 2025 рік
В авторському матеріалі Ігор Клименко окреслив пріоритети на 2025 рік - це продовження цифровізації державних послуг, посилення спроможностей у сфері розмінування та розбудова системи відеомоніторингу, зокрема:
Окрім того, МВС активно посилює контроль за обігом зброї, забезпечує безпеку шкіл, розширює покриття лінії 112 і працює над забезпеченням безбар'єрності.
“Попереду багато роботи. Візія МВС щодо безпекової компоненти містить кращі світові практики, а головне – наш унікальний досвід. Усе разом крок за кроком посилить нашу країну”, - резюмував Міністр внутрішніх справ України.
Більше – читайте в ексклюзивній колонці Ігоря Клименка на офіційному сайті 24 каналу.
Департамент комунікації МВС України